Operator sieci zakładów wzajemnych i loterii Fortuna Entertainment Group wprowadzi nową loterię Superloto w segmencie gier liczbowych w Czechach od 2 maja, podała spółka w komunikacie. „W łącznej puli wygranych loterii znajdzie się 150 mln czeskich koron, czyli równowartość 25 mln zł.

Losowanie nagród będzie odbywać się trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek i niedzielę.

Zasady Seuperloto będą zbliżone do tych obowiązujących w znanej na rynku czeskim innej loterii Fortuny o nazwie 'Loto'. Z puli 49 numerów komputer wylosuje 6 liczb oraz jeden z czterech kolorów" – czytamy w komunikacie.

"Kilka ostatnich miesięcy przyniosło ze sobą gwałtowny rozwój rynku gier liczbowych. Naszą odpowiedzią na ten dynamiczny wzrost jest wprowadzenie nowej, flagowej gry Fortuny – Superloto. Utrzymaliśmy znany z 'Loto' system losowania 6 z 49 liczb oraz jednego koloru, ale teraz losowanie odbywa się trzy razy: we wtorki, czwartki oraz w niedziele.

Chcemy również sprostać oczekiwaniom naszych klientów, oferując możliwość obstawienia tych samych liczb podczas dwóch kolejnych losowań. W porównaniu z produktami konkurencyjnymi, nasza loteria jest najtańsza – oferuje możliwość wygrania dużych pieniędzy przy zakupie kuponu za jedyne 12 koron" – powiedział dyrektor zarządzający Loterii Fortuna Jiří Hosnedl, cytowany w komunikacie.

W połowie ub.r. Fortuna uruchomiła w Czechach pierwszą od ponad 50 lat kompleksową loterię gier liczbowych Loto.

Fortuna chce być liderem rynku loterii gier liczbowych w Czechach i osiągnąć co najmniej 12% udziału w rynku do końca 2012 roku. Fortuna miała 13,30 mln euro skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2011 roku wobec 17,40 mln euro zysku rok wcześniej.

Suma wpłaconych stawek ogółem (amounts staked) wyniosła 409,30 mln zł wobec 385,50 mln zł rok wcześniej.