Dwa razy w tygodniu samoloty OLT Express będą latać z Międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego do Londynu-Gatwick (w piątki i niedziele), Newcastle (w środy i soboty), Edynburga (w piątki i niedziele), Liverpoolu (w czwartki i niedziele), Bristolu (we wtorki i piątki) oraz do Cork (we wtorki i czwartki).

Rejsy do Frankfurtu-Hahn będę realizowane w poniedziałki, środy i niedziele, do Dortmundu we wtorki i czwartki oraz do Memmingen - w poniedziałki i piątki.

OLT Express do Rzymu będzie latał w środy i soboty, a do Mediolanu - we wtorki i czwartki.

Połączenia do Paryża realizowane będą w poniedziałki i soboty.

Rejsy zagraniczne z Bydgoszczy realizowane będą samolotami Airbus A320, zabierającymi na pokład do 180 pasażerów.

Bilety w sprzedaży będą dostępne od środy w cenie od 149 zł. Połączenia ruszają od 29 października.

OLT Express rozpoczął swoją działalność od początku kwietnia. Linia obecnie oferuje rejsy na 27 połączeniach krajowych, latając do 10 miast: Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, do Poznania, Łodzi, Katowic, Szczecina, Rzeszowa i Bydgoszczy. Przewoźnik ogłosił ostatnio, że uruchomi od końca października rejsy z Warszawy do 17 miast Europy oraz z Gdańska do 13 miast Europy. Linia uruchamia również połączenia z Rzeszowa do: Paryża, Rzymu, Oslo, Amsterdamu, Hamburga, Dortmundu i Memmingen oraz z Łodzi do: Paryża, Barcelony, Rzymu, Edynburga i Frankfurtu-Hahn.

OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.