"Każdej inwestycji będziemy się przyglądać, ale w tym momencie nie ma takich rozmów. Jesteśmy graczem numer trzy na rynku OFE i nie bylibyśmy w stanie otrzymać zgody urzędu antymonopolowego na taką transakcję nie miałoby to też sensu ekonomicznego" - powiedział Klesyk dziennikarzom.

Wcześniej Reuters poinformował, że PZU oraz PKO BP negocjują przejęcie części aktywów grupy ING, w tym ING OFE. Z informacji Reutersa nie wynikało, czy PZU i PKO BP współpracują przy ewentualnej transakcji, czy bank miałby przejąć ING OFE samodzielnie.

Klesyk poinformował dziennikarzy, że PZU nie prowadzi rozmów o nabyciu aktywów w Polsce i nie uczestniczy w żadnym procesie due diligence.

"Przyglądamy się temu co się dzieje poza Polską w naszym regionie. Interesują nas podstawowe ubezpieczenia majątkowe, szczególnie komunikacyjne oraz ubezpieczenia życiowe bez produktów unit-linked" - zaznaczył Klesyk. Powtórzył, że PZU może przeznaczyć na akwizycje 6-7 mld zł i cały czas jest otwarty na współpracę z partnerem biznesowym przy akwizycji.

Spółka ubezpieczeniowa PZU miała 2345,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 2439,23 mln zł zysku rok wcześniej. Składki przypisane brutto wzrosły o 5,1% w skali roku do 15,28 mld zł.

Aktywa grupy PZU przekroczyły 52,12 mld zł na koniec 2011 r. (wzrost o 2,9% r/r).