W pierwszym kwartale tego roku odprawiono 88 tys. 778 pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem w 2011 roku ich liczba wzrosła o 18,61 proc.

Zdaniem członka zarządu łódzkiego portu, Mariusza Jachimka, większa liczba pasażerów to efekt nie tylko kilku kampanii reklamowych zarówno w mieście jak i w regionie, ale przede wszystkim zwiększenia liczby połączeń z Łodzi.

Obecnie Łódź ma regularne połączenia międzynarodowe do: Dortmundu, Dublina, East Midlands, Edynburga, Liverpoolu, Londynu Luton, Londynu Stansted, Mediolanu Bergamo, Oslo Rygge, Bristolu i Bremy. Od kilku dni z Łodzi można również polecieć do Gdańska i Wrocławia. Funkcjonują również połączenia czarterowe m.in. do Egiptu, Turcji, Tunezji i Bułgarii.

Wkrótce na łódzkim lotnisku ma być oddany do użytku nowy terminal pasażerski. Rocznie będzie mógł obsłużyć nawet 1,5 mln pasażerów.

Największym udziałowcem w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta jest miasto Łódź (94 proc. udziałów), ponad 5 proc. ma samorząd województwa łódzkiego.

link sponsorowany
Możliwości Office 365