Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa spółki Port Lotniczy Poznań - Ławica Hanna Surma, zakończony został pierwszy etap rozbudowy obiektu. Decyzję o pozwoleniu na użytkowanie nowej części terminala pasażerskiego wydał Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Nowa strefa przylotów przyjmie kibiców w czasie Euro 2012.

"30 marca zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe pierwszego etapu rozbudowy w systemie +pod klucz+. Do użytkowania oddany został w całości parter, czyli nowa strefa przylotów, do której zalicza się również hala główna przeznaczona dla stanowisk check-in oraz kondygnacja piwniczna, gdzie znajdują się pomieszczenia techniczne całego budynku" - poinformowała Surma.

Powierzchnia całkowita nowo wybudowanej części terminala wynosi ponad 17,8 tys. m kw. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska. Koszt inwestycji to ponad 96 milionów złotych netto.

Jak powiedziała rzeczniczka, w drugim etapie zostaną wykonane prace wykończeniowe powierzchni biurowej w nowej części, nastąpi przebudowa funkcjonującego terminala, oraz budowa nowej centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa.

"Finalnie, w połowie roku 2013, budynek obsługujący pasażerów od 11 lat, zostanie przekształcony w terminal odlotowy, zawierający powiększoną część komercyjną" - wyjaśniła.

Jak dodała Surma, dzięki nowej infrastrukturze w poznańskim porcie lotniczym podwoi się jego przepustowość i wyniesie nawet 1,9 tys. pasażerów przylatujących i 1,1 tys. pasażerów odlatujących na godzinę.