IBM, który w tym tygodniu poinformował o otworzeniu dwóch regionalnych oddziałów handlowych w Katowicach i Wrocławiu, planuje kolejne otwarcia w najbliższych miesiącach, wynika z wypowiedzi przedstawicieli firmy.

"W uznaniu stałego znaczenia rynku polskiego dla IBM i w celu zapewnienia najwyższego poziomu obsługi naszych klientów i partnerów, zamierzamy umacniać naszą sieć oddziałów w wielu strategicznych lokalizacjach. W tym tygodniu otworzyliśmy nowe regionalne oddziały handlowe w Katowicach i Wrocławiu i planujemy otwarcie podobnych placówek w innych polskich miastach w najbliższych miesiącach" - powiedział agencji ISB dyrektor handlowy IBM Polska Marcin Gajdziński.

We wtorek IBM ogłosił otwarcie regionalnego oddziału handlowego w Katowicach, który obejmie swoim działaniem obszar województwa śląskiego. "Do jego zadań będzie należała kompleksowa obsługa klientów i dostarczanie im biznesowych i infrastrukturalnych rozwiązań informatycznych tworzonych przez firmę" - podała spółka w komunikacie.

Dzień później ogłoszono uruchomienie regionalnego oddziału handlowego we Wrocławiu. "IBM jest obecny na polskim rynku już od ponad 20 lat, prowadząc działalność w różnych lokalizacjach w Polsce.

Chcemy być blisko przedsiębiorców lokalnych, doradzać przy ich rozwoju, pomagać w uzyskaniu konkurencyjnej pozycji na rynku" - powiedziała dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie Anna Sieńko, cytowana w komunikacie spółki.

Oddziały handlowe we Wrocławiu i Katowicach to dwie pierwsze tego rodzaju inwestycje IBM w Polsce.