"Multimedia Polska oświadcza, że akcjonariusze spółki zaangażowali J.P. Morgan do przeprowadzenia przeglądu strategicznych opcji spółki. 

Przegląd ma określić wartość i kondycję spółki

Celem przeglądu jest dokonanie oceny Spółki we wszystkich jej obszarach działalności biznesowej, jak również potencjału rozwoju rynku telewizyjnego i telekomunikacyjnego w Polsce. Wszystkie opcje będą rozważone, w tym utrzymanie istniejącej struktury właścicielskiej" - głosi komunikat.

Tym samym spółka potwierdziła nieoficjalne doniesienia mediów - w ub. tygodniu informację o zaangażowaniu J.P. Morgan przez akcjonariuszy Multimediów podał serwis o fuzjach i przejęciach DealWatch (należącego - podobnie jak agencja ISB - do grupy Euromoney), powołując się na swoje źródła.

"DGP" informował o planach sprzedaży spółki

Z kolei "Dziennik Gazeta Prawna" informował w tym tygodniu, cytując nieoficjalne źródła, że J.P. Morgan w najbliższym czasie przygotuje dokument zapraszający potencjalnych chętnych do transakcji, który najprawdopodobniej zostanie wysłany do czołowych podmiotów na polskim rynku telekomunikacyjnym, takich jak Telekomunikacja Polska, Netia, UPC Polska, Vectra, Netia i Polska Telefonia Cyfrowa. Zaproszenie mogą też dostać fundusze inwestycyjne.

Spółka podkreśla, że przegląd strategicznych opcji jest obecnie w fazie wstępnej i zapowiada, że kolejne informacje zostaną podane do publicznej wiadomości po jego zakończeniu. "W trakcie trwania przeglądu spółka i akcjonariusze nie będą komentować żadnych plotek rynkowych ani dalszych spekulacji medialnych" - czytamy dalej. Spółka w ub. roku została wycofana z obrotu na GPW, po tym, jak grupa jego największych akcjonariuszy przeprowadziła squeeze-out spółki. Według ówczesnych zapowiedzi, "wszystkie scenariusze rozwoju spółki są otwarte". "Multimedia Polska utrzymuje szybkie tempo rozwoju swojej działalności i spodziewa się dalszego wzrostu bazy abonenckiej, przychodów oraz zysków w 2012 roku. Akcjonariusze spółki zamierzają kontynuować inwestycje w celu jej dalszego rozwoju, co potwierdza niedawne przejęcie Stream Communications" - napisano także w komunikacie.