Zarząd BRE Banku zarekomenduje akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy z zysku za 2011 rok, wynika z materiałów prasowych banku. Wcześniej BRE Bank nie wykluczał powrotu do wypłacania dywidend po 10-letniej przerwie.

"Zarząd BRE Banku będzie rekomendował zatrzymanie całego zysku za 2011 rok, zgodnie z rekomendacją KNF dotyczącą dywidendy" - podał bank w prezentacji dotyczącej wyników za IV kw.

KNF zaleca bankom - zostawcie dywidendę w firmie, idą trudne czasy

Pod koniec grudnia ub.r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała w liście do prezesów banków w Polsce, że zaleca bankom, aby z powodu obecnej sytuacji na rynkach finansowych nie wypłacały dywidendy i przeznaczały wypracowany zysk na wzmocnienie swojej bazy kapitałowej.

Pod koniec ub. roku prezes banku Cezary Stypułkowski nie wykluczał wypłaty dywidendy z zysku za 2011 rok. BRE Bank ostatnio wypłacił dywidendę za rok 2001. W I-IV kw. 2011 roku bank miał 1134,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 641,60 mln zł zysku rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w tym okresie bank miał 1066,01 mln zł zysku netto wobec 517,72 mln zł zysku rok wcześniej. Wcześniej deklaracje o dostosowaniu się do zaleceń KNF i rekomendowaniu niewypłacania dywidendy z ubiegłorocznego zysku złożyły m.in. Bank Millennium i Bank Handlowy.