W 2012 r. gliwicki producent samochodów zakłada niewielkie zmniejszenie produkcji. – Przewidujemy, że będzie ona niższa od ubiegłorocznej o mniej więcej 5 proc. – powiedział PAP Przemysław Byszewski, rzecznik prasowy General Motors Poland.
W takim wariancie gliwicki zakład wyprodukuje ponad 165 tys. samochodów, gdyż w 2011 r. z jego linii produkcyjnych zjechało 173,9 tys. aut. Był to bardzo dobry wynik, lepszy o 10 proc. od zanotowanego w roku 2010. Tegoroczne obniżenie produkcji nie jest zatem zbyt wielkim dramatem. Tym bardziej że zdolności produkcyjne zakładu nie są o wiele większe i sięgają 207 tys. aut rocznie.
Do tego przed przedsiębiorstwem rysują się dobre perspektywy. Niewykluczone, że to właśnie w Gliwicach będzie produkowana jedna z wersji Chevroleta Cruze. Sprawę analizuje obecnie europejska centrala koncernu w Ruesselsheim. Andrzej Korpak, dyrektor General Motors Manufacturing Poland, mówi, że przed zakładem jest jeszcze parę nowych wdrożeń obecnej Astry (m.in. Astry IV w wersji sedan i kabriolet), a potem być może też Astry V.