Wszystko idzie zgodnie z planem. Pierwszy komercyjny lot polskiego przewoźnika do Pekinu odbędzie się prawdopodobnie 30 maja. Sprzedaż biletów ruszy za 2-3 tygodnie – pisze portal newseria.pl.

PLL LOT ustala jeszcze ostatnie szczegóły z chińskim partnerem, Air China.

”Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie godzin naszych startów i lądowań. To nastąpi pod koniec stycznia. Nie spodziewamy się żadnych przykrych niespodzianek” - zapewnia Marcin Piróg, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

I dodaje, że przewoźnik walczy o bardzo korzystne godziny połączeń: samolot wystartuje z Warszawy ok. godz. 16:00, a lądowanie w Pekinie przewidziane jest na godz. 7:00. Początkowo rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu. „Chcemy po roku dojść do lotów codziennych. Ale początkowo loty z Warszawy będą we wtorki, czwartki i soboty” - mówi Marcin Piróg.

Prezes LOT-u zapewnia, że bilety na pierwsze loty będą dostępne na stronie internetowej przewoźnika na początku lutego. Porozumienie z Air China zostało zawarte podczas wizyty prezydenta Komorowskiego w Chinach, w której uczestniczyli również przedstawiciele LOT-u.

Znaczenie wznowienia bezpośrednich lotów do Pekinu podkreślają nie tylko przedsiębiorcy. Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że jest to jeden z warunków dobrej współpracy gospodarczej. W 2011 roku z Chin do Polski przyleciało 40 tys. osób, a z Polski do Państwa Środka - dwa razy więcej.

PLL LOT rozważa kolejne po Pekinie połączenia azjatyckie. Trasy te będą początkowo obsługiwane przez Boeingi 767. Docelowo mają na nich latać nowoczesne Dreamlinery. Pierwszy Boeing 787 pojawi się we flocie polskiego przewoźnika pod koniec tego roku.

LOT kupił 8 Dreamlinerów. Termin ich dostawy był już dwukrotnie przesuwany przez producenta. Polski przewoźnik będzie pierwszą linią lotniczą w Europie, która będzie miała te najnowocześniejsze samoloty w swojej flocie.