"Capgemini Polska, należąca do Grupy Capgemini, światowego lidera oferującego usługi konsultingowe, informatyczne i outsourcingowe poinformowała o otwarciu nowego Centrum w Opolu. W nowym biurze o powierzchni blisko 1000 m kwadratowych zatrudnienie znajdzie 100 osób, które obsługiwać będą klientów w zakresie wsparcia informatycznego" - czytamy w komunikacie.

500 osób znajdzie zatrudnienie w 5 miastach - w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Opolu

Firma Capgemini planuje zatrudnić w roku 2012 ponad 500 osób we wszystkich biurach w Polsce tj. Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Opolu. Obecnie Capgemini Polska zatrudnia ponad 4,6 tysiąca osób, które zajmują się doradztwem informatycznym, tworzeniem i utrzymaniem oprogramowania dla przedsiębiorstw, wdrażaniem i integracją systemów informatycznych oraz outsourcingiem procesów biznesowych i IT.

Poszukiwani pracownicy z językiem niemieckim, fachowcy IT

"Nowa inwestycja w Opolu jest wyrazem strategii firmy w zakresie rozwoju usług outsourcingu IT w Polsce, które od sześciu lat świadczone są w Centrach firmy w Katowicach i Krakowie. Centrum Capgemini w Opolu oferować będzie usługi zdalnego wsparcia technicznego użytkowników oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą informatyczną dla klientów niemieckojęzycznych.

Z tego powodu rozpoczęta rekrutacja kierowana jest do osób z biegłą znajomością języka niemieckiego, komunikatywną znajomością języka angielskiego oraz posiadających doświadczenie w obsłudze klienta" - czytamy dalej. W dalszej kolejności poszukiwane będą osoby z głęboką wiedzą i specjalistycznym wykształceniem w obszarze zarządzania i utrzymania infrastruktury informatycznej.