Zarząd TVN podpisał ostateczną i w pełni obowiązującą umowę z CANAL+ dotyczącą połączenia platform telewizji satelitarnej "n" i CYFRA+ - poinformował w poniedziałek w komunikacie TVN S.A.

"W dniu 18 grudnia Zarząd TVN podpisał ostateczną i w pełni obowiązującą umowę z CANAL+ dotyczącą połączenia platform telewizji satelitarnej "n" i CYFRA+, wskutek którego powstanie wiodący operator płatnej telewizji segmentu premium w Polsce" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie.

Dodano, że w ramach transakcji TVN wniesie swoją spółkę zależną ITI Neovision w zamian za 32 proc. udziałów w n/C+. Jednocześnie CANAL+ wniesie platformę CYFRA+ obejmując 51 proc. udziałów w n/C+.

Po zamknięciu transakcji LGI Ventures (UPC), obecny partner CANAL+ z 25 proc. udziałów w CYFRA+, zostanie mniejszościowym udziałowcem n/C+ posiadającym 17 proc. akcji. TVN, CANAL+, "n" i CYFRA+ podpisały umowę udziałowców, która zabezpiecza prawa TVN jako mniejszościowego właściciela n/C+ i zapewnia potencjalne opcje wyjścia z inwestycji 3 lub 4 lata po zamknięciu transakcji.