W rozmowie z PAP Radziwiłł dodał, że gdy zapowiedzi z expose premiera Donalda Tuska wejdą w I kwartale przyszłego roku w etap legislacyjny, to agencje ratingowe powinny zacząć lepiej postrzegać Polskę.

"W tym roku deficyt sektora może być poniżej 5,6 proc. PKB. Schodzimy z deficytem sektora finansów publicznych o ponad 2 pkt proc., w co jeszcze rok temu wielu ekonomistów nie wierzyło. Teraz są oni sceptyczni co do zejścia poniżej 3 proc. PKB" - powiedział PAP Radziwiłł.

"Zakładamy, że zejście z deficytem sektora finansów publicznych do 3 proc. PKB w przyszłym roku jest całkowicie realne" - dodał.

"Myślę, że w przyszłym roku nastąpi pozytywna zmiana w podejściu do Polski ze strony agencji ratingowych. Premier zlecił przeprowadzenie tych zapowiedzi z expose w I kwartale 2012 roku, w momencie kiedy one przejdą z etapu pomysłu na etap legislacyjny, to będzie dowód na skuteczność działań. To powinno być mocno przekonujące dla agencji ratingowych i pozytywnie skutkować" - podkreślił Radziwiłł.

Powiedział, że agencje ratingowe powinny także docenić stabilność polityczną w Polsce, "co nie jest takie oczywiste w innych krajach Unii Europejskiej, plus dużą wolę ograniczania deficytu".