Wiosną przyszłego roku powinna rozpocząć się budowa nowej siedziby Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. Produkcja w nowym zakładzie ma ruszyć w drugiej połowie 2013 r. - poinformował PAP prezes zarządu spółki, Tomasz Nita.

W ostatnich dniach zarząd Fabryki Broni otrzymał pozwolenie na budowę zakładu. Gotowy jest także projekt nowych budynków. Obecnie przygotowywany jest kosztorys inwestycji. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na budowę obiektu. Nowa fabryka powstanie w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, na obrzeżach Radomia. Wybudowana tam zostanie hala produkcyjna, strzelnica oraz zaplecze biurowo-socjalne.

Grunty pod inwestycje kupiła od miasta Agencja Rozwoju Przemysłu, ze środków pozyskanych z prywatyzacji, a przeznaczonych na inwestycje i wspieranie rozwoju polskiego potencjału obronnego.

Prezes zarządu "Łucznika" zaznaczył, że w nowej fabryce częściowo zmodernizowane zostanie także wyposażenie.

Fabryka Broni Łucznik w Radomiu wchodzi w skład grupy kapitałowej Bumar. Powstała w 2000 r. spółka kontynuuje tradycje fabryki broni istniejącej w Radomiu od 1925 r. Po wybudowaniu nowej siedziby firma opuści zabytkowe obiekty.