Jeszcze w poniedziałek kurs akcji Quadra FNX wynosił na zamknięciu sesji 11,35 dolarów kanadyjskich. We wtorek w ciągu dnia transakcje na akcjach spółki zawierano już po kursie 15,82 dol., o 82 centy wyższym niż proponowana cena wykupu. Na zamknięciu wtorkowej sesji za akcje Quadra FNX płacono 15,88 dol.

Cena za akcje proponowana przez KGHM zawiera 41-proc. premię w porównaniu ze średnim kursem z 20 sesji sprzed poniedziałku.

Obecny kurs jest jednak wciąż niższy od lipcowych notowań, gdy za akcje Quadra FNX płacono 16 dolarów. W styczniu, przed spadkiem ceny do poziomu ok. 13-14 dolarów za akcję, za akcje spółki płacono ok. 17 dolarów.

W styczniu inwestorzy pozbywali się akcji Quadra FNX, spółki utworzonej w marcu 2010 r. przez dwie konkurujące kanadyjskie spółki miedziowe. Celem połączenia było wykorzystanie koniunktury na miedź. Jednak na początku roku spodziewano się mniejszej produkcji miedzi przez Quadra FNX niż zapowiadana wcześniej przez spółkę. Analitycy - jak wskazywała prasa - podkreślali, że to negatywnie postrzegana wiadomość, jednak nadal uważali inwestycję w akcje Quadra FNX za atrakcyjną.