Nowy traktat euro - otwarty dla wszystkich

03.12.2011, 06:00; Aktualizacja: 03.12.2011, 10:29

Polska prezydencja jest za wprowadzeniem wzmocnionej dyscypliny finansowej w strefie euro w drodze zmiany unijnych traktatów, na zasadzie wspólnotowej i tak, by nowe rozwiązania były otwarte także dla krajów spoza euro - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • do 11 "AZ"(2011-12-04 21:42) Zgłoś naruszenie 00

  Jestes naiwny jak baran przed odcieciem lba (przpraszam natralnych baranow,dobre i madre zwierzaki).A co to tworzy od lat lewactwo i libertynstwo,ile istnien ludzkich zgladzili PO wojnie,jeszcze w nie tak odleglych czasach,bo lata przed 1989.Wpisz w wyszukiwarke: "komunistyczni bandyci,oprawcy" i znajdz materialy dokumentujace POczynaia tych zbrodniarzy.A czym jest SLD (PZPR) ?
  Jezeli unia nie jest totalitarnym POtworem zlodziei,bandziorow to PO co ja utworzono,przeciez Europa istnieje od wiekow i moze dalej istniec bez uni blaznow,kretynow.Jezeli nie jest totalitarna to dlaczego nie Europa nie pozostanie z poszczegolnymi suwerennymi krajami,ktore ja tworza ? Czy nie mozna sie przemieszczac miedzy krajami bez uni zlodzie po Europie,gdy kazdy kraj jest suwerenny i jest zawsze soba ? Widac propaganda przeprala ci mozg w pralce z POmyjami. Ockinij sie bo sam stajesz sie ofiara unijnych POsrancow i w ich bagnie sie udusisz.Mysl chociaz troche,nie wiwatuj w slepo jak wiwatowali naiwni Hitlerowi,Stalinowi,Leninowi,Trockiemu,a potem z ich krwawych lap poniesli smierc i to wielu.

  Odpowiedz
 • AZ.(2011-12-04 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  Ci co tu piszą o totalitarnej Unii Europejskiej to w ogóle nie rozumieją czym jest totalitaryzm!
  W totalitarnym kraju,także ewentualnie UE-jeżeli była by władza totalitarna-to istniała by tylko jedyna partia władzy,która zawsze wygrywała by wybory,bo była by jedna lista wyborcza.
  Bez zgody władzy nie mogły by się odbywać żadne:strajki,demonstracje protesty itp istniała by też cenzura,gdyby ona była w Polsce czy Unii Europejskiej to ;
  po 1.Wasze krytyczne,a czasami wulgarne wypowiedzi dotyczące aktualnej władzy by się tu (w internecie)nie ukazały.
  po 2.Po numerze IP by Was szybko odnaleziono i szybko byście w domu mieli wizytę tajniaków.
  Następnie od razu,wywieżli by Was np: "na białe niedżwiedzie"przedtem oczywiście fizycznie i psychicznie by się "trochę"na Was poznęcali.
  Jeżeli by Was od razu nie zatłukli w jakimś więzieniu,czy lesie to byście bez wyroku sądowego siedzieli nawet kilka lat!
  Taki jest totalitaryzm-gdyby on był np obecnie w Polsce to PIS był by zdelegalizowany,a Kaczyński,Macierewicz a także Rydzyk dawno (po zamknięciu jego radia i telewizji oraz likwidacji Naszego Dziennika)siedzieli by za kratami.
  Totalitaryzmów szukajcie w innych krajach-jest do nich blisko- np:na Białorusi Łukaszenka by Was dawno już powsadzał za kraty!
  Nie bredżcie głupot o rzekomym totalitaryżmie w Unii Europejskiej w tym w Polsce-jesteście śmieszni!!!

  Odpowiedz
 • eweer(2011-12-04 12:47) Zgłoś naruszenie 00

  Kidy wreszcie kończy się ta polska prezydencja?
  Tuskowym tak w głowach popier..ła, że już nawet nie są śmieśzni,a szkodliwi.

  Odpowiedz
 • Zawsze Polska i Europa,ale nigdy unia bandziorow(2011-12-04 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  Europa to kontynent,ktory tworza poszczegolne,odrebne,niezalezne panstwa,w tym Polska.Unia europejska to POtwor swiatowych zlodziei i bandziorow swiata,lew.ackiej i lib.ertynskiej holoty smierdzacego robactwa i jego piewcow,ktore nalezy tepic wszelkimi metodami,zeby nas nie POzarlo.Tylko naiwni daja swoje mozgi przeprac w lew.acko-lib.erlanej pralce wypelnionej POmyjami.Niech nam nie wciskaja oglupajcej propagandy i nie mieszaja w mozgach,ze Europa to unia,to nie to.To unia niszczy i zniewala kolejne kraje i Europe,niszczy ten od wiekow wspanialy kontynent,niszczy jego korzenie.Nie dajmy sie zniewolic przez garstke swiatowych bandziorow,wspoldzialajacych z garstka lew.ackiej i lib.ertynskiej swi.niarni.

  Odpowiedz
 • Precz z unijnym go.wnem,kolchozem zlodziei(2011-12-04 09:11) Zgłoś naruszenie 00

  Oby totalitarna unie szlak trafil jak najpredzej,a zlodzieje,bandyci zostali rozgonieni i POtopieni w jej smierdzacym bagnie,ktore tworza.My Polacy nienawidzimy totalitarnego go.wna,dbamy o nasza Polske,a na unie sramy i to jest droga wyjscia z kryzysu,w tym z propagandy oglupiania i zniewalania,zwlaszcza umyslow i trwonienia majtkow narodowych.Precz z kolchozem POd nazwa unia jewropejska,precz ze zlodziejami i bandziorami swiata.Polska jest nasza Ojczyzna i ma byc do konca ,przez wieki nasza.

  Odpowiedz
 • awatar(2011-12-03 21:22) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli mowa o receptach na kryzys, to dopóki bankierzy nie będą odpowiadać za swoje błędne decyzje własnym majątkiem (nie byle jakim w końcu), to porządku nigdy nie będzie.
  Banki dzisiaj działają jak lichwa.
  Przeciętny Kowalski w każdym kraju nie otrzymuje już wynagrodzenia za swoją pracę, pobiera je wybrany przez rzeczonego przeciętniaka - bank i deponuje na rachunku ROR. nieoprocentowanym i zazwyczaj płatnym.
  Taki system działający jednostronnie.
  Bo, jeśli Kowalski zechce wziąć kredyt w banku, który nieustająco obraca jego wypracowanymi ciężko pieniędzmi, to sytuacja zmienia się diametrialnie. Oprocentowanie kredytu jest tak wysokie, że trudno go spłacić (18 -20% lub więcej, a w przypadku kredytów walutowych, np. mieszkaniowych - zupełnie nieprzewidywalne i trudne do oszacowania.
  Nie da się żyć ani niczego planować w takich warunkach.
  Uważam, że z lichwiarskiej polityki banków, ich pazerności, braku poszanowania klienta i nierównego ich traktowania, doszło do kryzysu z jakim mamy dzisiaj do czynienia.
  Uważam również, że to zarządzający bankami powinni ponosić odpowiedzialność za ten stan rzeczy, a nie ich klienci, także wtedy gdy są nimi głowy państw.

  Odpowiedz
 • nori(2011-12-03 21:12) Zgłoś naruszenie 00

  To pogwałcenie traktatów unijnych i zniszczenie konkurencyjności Polski.

  Odpowiedz
 • Niech sie totalitarny POtwor rozpadnie(2011-12-03 20:43) Zgłoś naruszenie 00

  Unia Jewropejska,a Europa to zupelnie inne rzeczywistosci.Europa to kontynent od wiekow,ktory tworza niezalezne kraje,w tym Polska.Jewropejska unia to POtwor,ktorego tworcami sa swiatowi ban.dyci.Zeby jak najszybciej ten totalitarny kolchoz sie rozpier..lil,bedziemy swietowac.Tylko lew.ackie i barwione lib.erlane kretyny wiwatuja Jewropejskiej uni,czyli totalitarnej organizacji swiatowych ban.dytow i oprawcow.Jestesmy Polakami,wiec troszczmy sie o Polske,a robmy wszytko,zeby ten totalitarny POtwor POsadzony na bagnie jak najpredzej sie rozpier..lil.Pozdrawiamy wszystkich madrych Polakow i organizujmy sie dobijac POtwora i swietowac jego rozpad.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane