A2 pojedziemy prosto na Zachód

autor: Maciej Szczepaniuk30.11.2011, 06:07; Aktualizacja: 04.12.2011, 07:59
Autostrada, Fot. Shutterstock

Autostrada, Fot. Shutterstockźródło: ShutterStock

Pierwszego grudnia, dokładnie o północy, samochody wjadą na ostatni przed granicą z Niemcami odcinek trasy A2. W odstawkę pójdzie wreszcie jeden z najniebezpieczniejszych fragmentów krajowej „dwójki”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • Patryk(2011-12-04 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Witam,

    Autostrada jest. Tylko że w praktyce eksterytorialna. Próbowalem wjechać na nia z drogi krajowej nr 3, a następnie z drogi nr 2. Udało mi się to dopiero w Nowym Tomnyślu (wcześniej przejechałem starą dwójką 50 km). I żeby było zabawnie, nie mogłem zjechać z autostrady na zjeździe Buk, bo byl zamknieksterytorialnaty (tylko dla zjeżdzających z autostrady), wiec musiałem jechac do Komornik. A to kosztowało mnie 13 pln, bo tam już działała bramka...

    Odpowiedz
  • chriswaw(2011-12-03 22:44) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby Jarosław K. nie zatrzymał tej budowy na 2 lata, kiedy był premierem, (bo nie lubi p.Kulczyka), to jeździlibyśmy tą drogą o co najmniej 2 lata wcześniej. Ofiar starej "dwójki" także byłoby mniej.
    Pamiętamy!

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-30 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy kliknąć na Google Earth i zobaczyć stan naszych autostrad.Na prawo od Odry prę nitek bez końca i początku w przeciwieństwie do Europy zachodniej.Nie trzeba komentarzy

    Odpowiedz
  • df(2011-11-30 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Artykuł o autostradzie A2 a zdjecie autostrady A4.. bez komentarza

    Odpowiedz
  • bono(2011-11-30 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kraków już tak jeżdzi od paru lat. Warszawa za rok może też będzie mieć dojazd do sieci autostrad.

    Odpowiedz
  • telematics(2011-11-30 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Otoz miedzy granica a Berlinem sa ograniczenia predkosci na niektorych odcinkach autostrady

    Odpowiedz
  • JA(2011-11-30 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie! Przez 20 lat mordowałem się trasą Świecko-Poznań. Cieszyłem się jak dziecko gdy oddali autostradę do Nowego Tomyśla, ale teraz to będzie po prostu luksus!!! Koniec korków, policjantów w bandycki sposób chowajacych się z radarami żeby wyrwać parę groszy. Wielkie dzięki !!!

    Odpowiedz