"Generalnie dzisiaj był w miarę spokojny dzień. Rynek trochę odreagował. Na świecie trochę pozytywnie się dzisiaj zrobiło, złoty za tym podąża. Poziom 4,50 jest to jednak poziom jakiegoś wsparcia teraz. Rynkowi nie udało się dzisiaj go przebić. Od góry istotnym poziomem na kursie EURPLN jest 4,55. Przez najbliższe dni EURPLN pozostanie zapewne w tym przedziale" - powiedział PAP diler walutowy ING Banku Śląskiego Bartłomiej Rostek.

"Jeżeli na świecie nic niespodziewanego się nie wydarzy, to oczekuję raczej dalszego odreagowania i testowania poziomu 4,50, jeżeli dalej będzie dobry sentyment na świecie. Poziom 4,50 i wyżej jest bardzo wysoki. Cały czas na rynku są obawy o dalsze interwencje. Trochę przytrzymuje to spekulację przy tych poziomach" - dodał.

Dilerzy oczekują podwyższonej zmienności na rynku długu w najbliższych dniach

"Dzisiaj był dalszy ciąg odreagowania zapoczątkowanego w piątek po południu. Rentowności spadają. Odbicie jest dosyć gwałtowne na całej krzywej dochodowości. Rośnie apetyt na ryzyko na świecie, giełdy zyskują" - powiedział PAP Maciej Popiel z PKO BP.

"W najbliższych dniach oczekuję dalej zmienności. Na polski rynek długu będą wpływać niepokoje związane ze strefą euro, poza tym np. sytuacja Węgier. Myślę, że zmienność będzie podwyższona. Myślę, że przez najbliższe 2 tygodnie na rynku będzie jeszcze normalna płynność, później może być ograniczona" - dodał.