Zapowiada się czarny koniec roku – wszyscy dostaniemy po kieszeni

autor: Beata Tomaszkiewicz23.11.2011, 06:03; Aktualizacja: 23.11.2011, 09:21
długi, pieniądze

długi, pieniądzeźródło: ShutterStock

Będą wysokie podwyżki. Nie pensji, ale cen. Spadnie popyt i produkcja, a firmy zaczną zwalniać pracowników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (39)

  • robson(2011-11-23 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy o tym piszecie, po wyborach ? Zabrakło wcześniej odwagi cywilnej ?

    Odpowiedz
  • karo(2011-11-23 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    chcieliście PO to macie studenty a teraz na budowe do niemców :D

    Odpowiedz
  • anty-karo(2011-11-23 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie "karo" - U Węgrów jest gospodarczo jeszcze gorzej niż w Tuskolandzie.

    Odpowiedz
  • emigrujący studencik(2011-11-23 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    wedle mnie to niech się ten głupi POlski naród sam wykończy, nie zamierzam gnić w tym kraju, to chyba jedyny rząd, który tak gnębi obywateli i zarzyna własną gospodarkę... ŻAL

    zero perspektyw dla młodych, ciekawe czy TUSKU myśli o przyszłych pokoleniach, o wnukach itd. jaki los im zgotuje??? jak on się może znajomym pokazać na oczy, rodzinie???

    Odpowiedz
  • czechna(2011-11-23 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    PROSZĘ NIE SIAĆ DEFEKTYZMU. Przecież kryzys i recesja już od dawna panują w Europie. Trzeba się bronić podwyżkami i WRESZCIE LUDZIE trzeba to zrozumieć. A nie ciągle Premiera za to winić! ZASTANÓWCIE SIĘ.

    Odpowiedz
  • Przemo(2011-11-23 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Panie anty karo a u innych jest lepiej dlaczego jak jest coś nie tak to się słyszy a u innych jest gorzej a może paliwo mamy tanie co to porównaj je względem zarobków naszych a innych. PROSTU ZA DUŻO NAS KOSZTUJE UTRZYMANIE RZĄDU.

    Odpowiedz
  • janusz311@onet.eu(2011-11-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nie znoszę czarnowidztwa i prognoz długo i średnio terminowych.Wiem jedno że i Salomon z pustego by nie nalał.Stanęliśmy pod murem,i to nie byle jakim,krok do przodu jest możliwy tylko wtedy, gdy zrobimy teraz krok do tyłu,jeśli będziemy się upierać by po trupach przeć do przodu w pensjach,niższych podatkach i dobrobycie,staniemy przed dylematem za rok lub dwa,powiesić się,strzelić sobie w łeb,czy się otruć.Dlaczego na nie tłumaczy się ludziom,że obecny kryzys to nie "zasługa" li tylko tego rządu,że to się ciągnie latami,a czas sukcesów był raczej sztucznie nagłośnianyJestem emerytem i wiem że swoim wpisem nie wywołam euforii wśród większości.Przeżyłem masę lat i wiem że życie na kredyt,tak jak było to w PRL nie może się nam już przydarzyć,bo prowadzi na manowce.Bardzo więc się dziwię politykom opozycji rządowej,jak i mediom,że zamiast tłumaczyć i łagodzić ostre i nie zawsze przemyślane opinie,jeszcze bardziej podbijają bębenkowy łomot.Nie
    żyje mi się dostatnio,nie mogę sobie pozwolić na wiele rzeczy ,oszczędzam na wszystkim,jednak wolność jaką mam,a której nie zaznałem wcześniej,rekompensuje mi w dużej mierze te niedostatki.Pytacie w sondażu ile wydam na nadchodzące święta,oczywiście więcej,nie dla rozrzutności,lecz dla tradycji,bo to święta wiosenne jak i zimowe są tym okresem na które Polak powinien popuścić sobie pasa.Mimo że mogę lepszych czasów nie dożyć
    lub gdy dożyję,moja świadomość może tego nie zauważyć,jestem optymistą i wierzę w ten rząd.Byłbym pesymistą tylko w jednym przypadku,gdyby u władzy był PiS i Kaczyński,to była by tragedia narodowa.Chciałbym by wszyscy widzieli więcej różowego koloru,bo czarny oznacza żałobę.

    Odpowiedz
  • ze slaska(2011-11-23 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Przeżyłam szok kiedy zobaczyłam ceny paliw w Turcji wiosną tego roku - 7-8 zł.
    A teraz tak sobie myślę, że oni to mają i tak lepiej, bo za chwilę u nas będzie droższe paliwo, zarabiają porównywalnie i więcej, płacą mniejsze podatki...

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-23 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    jaki kryzys gdy Komorowski za 600 tys.zł oświetlenie na swojej siedzibie montuje.Kryzys to mają Ci za 1500 zł.brutto

    Odpowiedz
  • Marsjanin(2011-11-23 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Typowe zdanie "naukowcy twierdzą że ..." tu zastąpiono wskaźnikiem bazowym - i to ma wystarczyć za całe potwierdzenie defetystycznej tezy. Ostatnie lata pokazały, że gospodarka i rynki to nie wskaźniki a przede wszystkim emocje. Może być różnie, ale zakładanie z góry niepowodzeń to pewne wrzody żołądka.

    Odpowiedz
  • Anty-przemo(2011-11-23 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie "Przemo" - zapraszam do lektury książek historycznych opisujących lata 1700-1900 na ziemiach polskich... anarchia, sobiepaństwo
    i liberum veto ... zaprowadziło nas do bardzo kosztownego niebytu...

    Odpowiedz
  • kontra(2011-11-23 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak stwierdził Schetyna to PO jest najbardziej odpowiedzialną i poważna partią weźcie to pod uwagę. Ta powaga polega na zmniejszeniu płac , popytu i wzroście podatków. Tak rządzić to potrafi pięciolatek.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2011-11-23 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki kryzys według naszego kochanego rządu średnia pensie wynoszą 3500zł mamy przecież tanie państwo ale jak to powiedział minister z obecnego rządu w naszym kraju żyje się lepiej kiedyś za Komuny ludzie wyszli;i na ulice bo zostały podniesione ceny a teraz ludzie żyją w skrajnej nędzy i ciekawi mnie kiedy POLACY POWIEDZĄ DOŚĆ

    Odpowiedz
  • Rencista(2011-11-23 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko w Polsce jeszcze taka głupota, nikt nie protestuje na ulicach. Stado milczących owiec, ok. 11 mln emerytów i rencistów, z tego odejmijmy jakieś 200-500 tys. drani z ubecji, itp.mających po 14-20 tys. miesięcznie na rękę emeryturki za stan spoczynku i inne draństwa, zostaje jakieś 10-10,5 mln polskich głupców, mocherów i innych ramoli, nawet młodych wapniaków w wieku średnim, na wcześniejszych emeryturkach i rentach (słusznych i mniej słusznych), którym TUSK i jego kumple zalecają wegetację, konanie za jakieś 1ooo zł (czasem nawet sporo poniżej 205 euro miesięcznie), czyli niecałe 250 euro-miesęcznie. Dlaczego ta masa, stanowiąca przecież ponad 1/3 wyborców- nie glosuje na swoich, jak chłopi na PSL, czy dawniej na Samoobronę, do parlamentu? Kanapowa dziś i od dawna, Partia Emerytów i Rencistów jest zapewne sterowana przez ABW i inne służby, aby czasem nie uzyskała jakiegoś poparcia. Nie wolno im zabierać głosu w mediach, nic obiecywać. Gdyby tak mądrzejsi emeryci i renciści, domagali się swojej reprezentacji w parlamencie, mieliby klub partyjny - ok. 155 posłów - reprezentujących interesy seniorów i kalek w Polsce, a więc ok. 1/3 izby wyższej. Z nimi już taki Donald musiałby inaczej rozmawiać, w zasadzie żadna koalicja nie mogłaby bez nich funkcjonować, zwłaszcza, że w innych klubach poselskich też mieliby szczerych sympatyków (rodzinnych), bo każdy poseł/posłanka, ma chyba jeszcze rodzinę, w tym emeryta i rencistę - którym wiele zawdzięcza i będzie zawdzięczać, w najbliższych latach, gdy już przestanie być w Parlamencie Tuska.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-11-23 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    do 15>Rencista:masz rację,ok 11 mln emerytów i rencistów/część z tych rencistów je sobie"załatwiła"-i na to wszystko musi zapracować ok 12 mln pracujących.Pięknie-jaki kraj to wytrzyma? A jak ktoś chce ograniczać przywileje to pisiorki oszołomki robią"rewolucję".

    Odpowiedz
  • do 3:(2011-11-23 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ha! Dokladnie!

    Ba! Zeby to jeszcze na budowe do Niemcow!
    Tylki podcierac Niemcom i segregowac smieci Brytoli!

    To jest wlasnie to 'mniejsze zlo' ktorescie wybrali :)

    Jak dobrze, ze ja w pore z tego kraju wyjechalam...
    Mam dobra prace, w zawodzie, na wysokim stanowisku, wlasne mieszkanie w Londynie i tak sobie czasami czytam te gazetke i naprawde zal mi tych, co w kraju, ale coz, jak sie wybiera caly czas zle, ale znane, ze strachu przed jakakolwiek nowoscia, to zmiana nie nastapi nigdy :)

    Odpowiedz
  • do 15:(2011-11-23 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy? Na ulice?
    Nawet w Afryce sie obudzili i odwazyli sie zaprotestowac, ale Polacy jak wiemy nie sa tak inteligentni i nie maja godnosci, dlatego narzekaja i w kolko wybieraja tych samych liderow, i tak karuzela sie kreci...

    Odpowiedz
  • wiem(2011-11-23 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekujemy serdecznie za te rewelacje, ale wszystko i tak juz wiemy.

    Odpowiedz
  • cierpliwa(2011-11-23 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    kryzys jak zwykle dotyka biedotę i nikt tym sie nie przejmował,a że rząd ten sam to nadziei niewiele, pomódlmy sie Polacy sa cierpliwi i cierpiący pa

    Odpowiedz