Zobacz ile rząd zabierze z naszych kieszeni

autor: Grzegorz Osiecki, Bartosz Marczuk16.11.2011, 06:05; Aktualizacja: 16.11.2011, 08:33

W piątek expose premiera. Donald Tusk, chcąc spiąć budżet, będzie musiał oszczędzać kosztem obywateli. Według naszych wyliczeń może zyskać dzięki temu nawet 18,7 mld zł. Ma jednak sporo zaskórniaków.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (79)

  • rolnik(2012-03-02 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę ,że każdy ma trochę racji.Tylko ,że punkt widzenia zmienia się z punktem siedzenia.Pisząc tu te posty nic się nie zmieni bo rząd dba przeważnie o dużych bizneswomen którzy szykują im stołki w razie przegranych wyborów. Tak czy tak oni zawsze będą wygrani chyba ,że już tak nam dadzą popalić ,że nie będziemy mieli co do garnka włożyć wtedy się naród obudzi .Im szybciej tym lepiej. Już mam obawy ,że nie umiem odróżnić komuny od demokracji .Komuna budowała demokracja sprzedawała i nadal nie ma pieniędzy. Myślę ,że trzeba zebrać podpisy całego narodu o wotum nieufności do RZĄDU RZECZPOSPOLITEJ I POKAZAĆ SWOJĄ SIŁĘ.

    Odpowiedz
  • Ola(2011-11-23 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawostka... ale nie z tych wesołych :(
    Mam koleżankę, która od lat mieszka we Włoszech. Po wielu latach przyleciała do Polski. Gadałyśmy o kryzysie, tym w Italii (podobno masakrycznym) i w Polsce (wg Tuska niewielkim). A jak to wygląda w opinii "prostego" człowieka? Przytaczam Wam opinię mojej koleżanki:
    Powiem Ci tylko jedno: krytykowałam kraj w którym mieszkam od 33 lat, ale po tym co zobaczyłam w Polsce (ceny, dysproporcja między ceną, a jakością itp), to jak przyjechałam do domu stwierdziłam, że nie ma porównania jeśli chodzi standard życia... We Włoszech na pewno też jest kryzys, ale nieporównywalny do tego polskiego (tak to widzę)- ze szkodą dla polskiego... Mam wiele spostrzeżeń po prawie 2 miesięcznym pobycie w Polsce ... Trzymam za Was kciuki:-)
    I jak zyć w tym kraju?

    Odpowiedz
  • zmanipulowany naród(2011-11-23 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Januszu 311. Ty biedny, omamiony człowieku. Nie masz pojęcia o sprawie, więc się nie wypowiadaj na forum. Aż przykro, że takich Januszków jest wielu i mamy to, co mamy <:

    Odpowiedz
  • skarbik(2011-11-21 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    opodatkować seks małżeński i ten na bboku
    opodatkować myślenie
    p. oddychanie
    na puszczanie bąka opłaty klimatczne\etc

    Odpowiedz
  • abcd(2011-11-21 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda czasu na pisanie

    Odpowiedz
  • MOnia(2011-11-21 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego Ci z góry nigdy od siebie nie zaczną, niech zrezygnują z diet, po co im to co miesiąc?
    Potrafią tylko podnosić podatki i likwidować ulgi nic poza tym.
    Niech zlikwidują KRUS, opodatkują przychody lekarzy, którzy na 10 minut zarabiają 150 zł.Niech się wezmą za rolników, uprzywilejowanych i kościół.

    Odpowiedz
  • Zamknąc się(2011-11-21 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Mieliśmy szansę skorzystać z "demokracji" podczas ostatnich wyborów.
    Wybraliśmy tych złodziei i mamy to co mamy.
    Wasze ujadanie nic tu nie pomoże.
    Glupota naszego narodu ma chrakter nieskończony.
    Do zobaczenia pod mostem.

    Odpowiedz
  • 1centauri(2011-11-21 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    rozumiem że podwyżkę składek będą mieć tylko ZUSowcy samozatrudnieni, bo opłacający minimalne ubezpieczenia w KRUSie już nie? Tak trzymać! Nasz biedny "rolnik" prowadzący własną firmę musi przecież kupić sobie nowe BMW..

    Odpowiedz
  • k...a(2011-11-20 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    pan tusk niech sobie i calemu rzadu zabierze a nie biednim ludzia co maja po 430 zl

    Odpowiedz
  • alex60(2011-11-20 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    Aleś to sobie Panie Premierze Tusk wykoncypował!
    Jasne- podnieś Pan o 250 zł składkę do ZUS-u samozatrudnionym. Za to , że sami mieli pomysł na życie , płacą podatki, składki i nierzadko niewiele im potem zostaje-a co tam! dorżnąć ich! Niech bankrutują i zasilają szeregi bezrobotnych, którym to durne państwo wypłacać będzie zasiłki. Ci bardziej przedsiębiorczy "przeniosą" firmę na Litwę czy Cypr, w dodatku w majestacie prawa. I zamiast spodziewanych zysków, będziesz Pan miał mniej niż teraz, a jeszcze zasiłki wypłacisz!
    Podnieś Pan wiek emerytalny , a co tam! Starzy, robiąc bokami, coraz bardziej zniedołężniali przy polskiej "opiece" zdrowotnej i coraz droższych lekach będą usiłowali dotrwać do nędznego świadczenia, któreś im Pan wcześniej raz okroił tzw. "reformą emerytalną" a potem po raz wtóry akcją z OFE. Część z nich pracodawcy zwolnią, więc znów zasiłki od państwa, a potem -to co moi sąsiedzi: grzyby, jagody, sprzątanie po sąsiadach i nędza. Może się sami wykruszą.
    A tymczasem dla młodych pracy nie będzie w ogóle. Ci , którzy się załapią, będą pracowali na umowach śmieciowych, bez prawa do pożyczek, kredytów. Inni , nie widząc dla siebie perspektyw w tym kraju- wyjadą za granicę. Jeszcze inni - będą siedzieć na garnuszku u rodziców i - znów- na zasiłku od państwa . Niektórzy przyzwyczają się do tego stanu rzeczy i w ogóle nie będą chcieli pracować bo dla kogo i po co; inni przejdą do szarej strefy; tłumiona energia i chęć wybicia się jeszcze innych zaowocuje szerzeniem się działalności przestępczej. A jak Pan myśli, ilu młodych ludzi bez szans na godna pracę, na pracę w ogóle, a w konsekwencji bez perspektyw na jakiekolwiek samodzielne życie, będzie mogło i chciało płodzić i rodzić dzieci w tym kraju?!
    Oszczędności szukasz Pan nie tam gdzie powinieneś ( Senat, Sejm, Kościół, Samorządy lokalne, prokuratorzy 'w stanie spoczynku', agenci na emeryturze w wieku 30 lat, KRUS itp.)
    Wspomnisz Pan moje słowa: te pseudo oszczędności nic nie dadzą! za cztery lata (jeśli Cię wcześniej na taczkach nie wywiozą!) Polska będzie w jeszcze większym dole finansowym niż obecnie. A kryzys będzie szalał we wszystkich dziedzinach życia!

    Odpowiedz
  • gary(2011-11-20 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    ...jakie oszczędności ten zbój Tusk zabierze nam obywatelom ciężko zarobione pieniądze ...w ogóle co za baran nazwał słowem oszczędność zabór naszych pieniędzy ...nie zerknie do słownika co znaczy słowo oszczędność

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2011-11-20 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    wybraliście PO to macie PO.. i zapier.dalać do pracy ale juz głupki!!!

    Odpowiedz
  • "urzędas"(2011-11-20 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    A skąd "studencik" może wiedzieć o samochodach służbowych w urzędach?! Co za bzdura i brak wiedzy! Najpierw, mój drogi uzupełnij swoje informacje, tak by były prawdziwe, a później zabieraj głos!.

    Odpowiedz
  • Emigrant(2011-11-19 23:40) Zgłoś naruszenie 00

    Smiechu warte.
    Szkoda slow.
    Rzad wie gdzie tak naprawde powinien szukac pieniedzy, tylko udaje, ze nie wie.
    A spoleczenstwo mysli, ze rzad naprawde nie wie :)
    Poza tym, pewnie wiekszosc z tych co narzekaja najglosniej glosowalo na PO tlumaczac sobie, ze wybiera 'mniejsze zlo' :)
    Ludzie, zainteresujcie sie polityka naprawde.
    Jest o wiele wiecej partii politycznych w naszym kraju, na pewno wartych glosow i na pewno nie nazywajacych sie PO, PSL, SLD, PiS ani tym bardziej RPP.
    Zreszta, co mnie to obchodzi, ja i tak do tego kraju nie wracam!

    Odpowiedz
  • autorsrautor(2011-11-19 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    A myślałem, że was stać na wybór "mniejszego zła". W końcu to przejaw luksusu pozwolić sobie na rządy PO

    Odpowiedz
  • ana(2011-11-19 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wara od emerytów,których i tak tuskowe oszukaly w 2011r.Koszty utrzymania wzrosły o 40%,a waloryzacja 3,1%

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-11-18 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego co psze student dodałabym przedlużenie wieku emerytalnego bo ludzie dłużej zyja więc dlużej powinni pracować .

    Odpowiedz
  • norman(2011-11-17 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pytanie o ile rząd zmniejszy wydatki ? pytanie aktualne od 4 lat. jeżeli rząd utożsamia się z obywatelami tego kraju.

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-11-17 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wobec prawa wszyscy są równi jak w konstytucji napisano-to dlaczego pracownik po przepracowaniu 4 lat i otrzymaniu odprawy dostaje dwumiesięczną a poseł trzymiesięczną? za taki sam okres-cud

    Odpowiedz