Aplikacja na smartfony budująca relacje dorosli - dzieci kidd.ly uznana została za najlepszy pomysł na biznes z wykorzystaniem najnowszych technologii podczas zakończonego w niedzielę Poznań Startup Weekend.

W imprezie wzięło udział prawie stu informatyków, grafików i marketingowców którzy przygotowywali projekty biznesowe z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych.

Zwycięska aplikacja kidd.ly to narzędzie do budowania komunikacji między rodzicami a dziećmi oraz do motywowania tych drugich do wykonywania różnych drobnych czynności, obowiązków domowych w zamian za wirtualne wynagrodzenie.

"Jeśli dziecko wyniesie śmieci - otrzymuje nagrodę, posprząta - kolejna drobna wirtualna nagroda, odpowiednia ilość zebranych wirtualnych nagród - milusiński dostaje wymarzoną większą nagrodę już jak najbardziej realną" - poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik poznańskiej imprezy Lidia Cieślak.

Pierwszego dnia Poznań Startup Weekendu, w piątek, uczestnicy zaprezentowali 36 pomysłów, z których, w wyniku głosowania, 18 zdobyło zainteresowanie uczestników. Pomysłodawcy musieli pozyskać chętnych do współpracy w zespole projektowym.

W efekcie powstało 18 zespołów, które pracowały nad prototypami swoich pomysłów do niedzieli. Zespół, w zależności od potrzeb, składał się z właściciela pomysłu, programisty, grafika, speca od marketingu i innych.

"Ocenialiśmy projekty według trzech kryteriów: twarde dane, jako przesłanki do zbudowania biznesu, stopień dopracowania modelu biznesu, czyli jak na tym zarabiać i jak się wyróżnić oraz prototyp - co udało się zrobić przez te 54 godziny" - powiedział jeden z jurorów konkursu Bartek Gola.

Inicjatywa Startup Weekend jest projektem światowym. Takie weekendy, mające na celu wyłonienie nowych pomysłów biznesowych, odbywają się od Stanów Zjednoczonych, przez Meksyk, Indie, Europę, Azję aż do Japonii.

Podczas ok. 210 Startup Weekendów, które odbyły się dotąd w ok. 35 krajach całego świata, 27 tysięcy uczestników wygenerowało już ok. 850 startupów.

Imprezę organizuje Fundacja Kauffmana, wspierająca społeczeństwo ekonomicznie niezależnych osób, które swą działalnością polepszają sytuację lokalnych społeczności.