Rząd przyjął projekt budżetu na 2012 r. Deficyt 35 mld zł, budżetówka bez podwyżek

27.09.2011, 12:27; Aktualizacja: 27.09.2011, 18:34

Rząd przyjął we wtorek projekt budżetu na 2012 r. z deficytem w wysokości 35 mld zł - poinformował po posiedzeniu gabinetu premier Donald Tusk. Minister finansów Jacek Rostowski wyjaśnił, że zwiększono o ponad 2 mld zł wpływy z dywidend. Projekt nie przewiduje podwyżek dla budżetówki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (44)

  • 4 tuskowe lata(2011-09-27 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    EMERYCI,PÓJDŻMY NA WYBORY !!! POdziękujmy za żebraczą waloryzacje 3,1% i wzrost cen.

    Odpowiedz
  • PO lepsze dla emerytow(2011-09-27 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka byla waloryzacja za PO, taka byla, ale byla.

    Za czasow 2-letnich rzadow PIS waloryzacji rent i emerytur w jednym roku nie bylo.

    Odpowiedz
  • 123456789(2011-09-27 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    A może ktoś wie jaka będzie waloryzacja emerytur w 2012 roku ?

    Odpowiedz
  • Fix(2011-09-27 17:07) Zgłoś naruszenie 00

    Coś mi się wydaje, że POpuliści chyba się już sami pogubili, albo tak kombinują żeby nie wygrać ?

    Szczytem roztargnienia jest podawanie do publicznej wiadomości na kilka dni przed wyborami, że w przyszłym roku nie przewiduje podwyżek dla budżetówki.

    Bez większego trudu można oszacować ile osób jest zatrudnionych lub pełni służbę we wszystkich strukturach budżetówki, a następnie pomnożyć przez cztery i wyjdzie liczba głosów, które POpuliści przez to utracili.

    Przecież żołnierze, funkcjonariusze oraz pozostali pracownicy budżetówki to bardzo zdyscyplinowany elektorat biorący udział w głosowaniu.

    Odpowiedz
  • wikus wan den merwe(2011-09-27 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Budżetówka oczywiście głosuje na PO. Durnie jedne.

    Odpowiedz
  • c(2011-09-27 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    PROPONUJĘ OTWIERAĆ NOWE KONTA JAK PIS WAM DA TO NA JEDNO SIĘ NA PEWNO NIE ZMIEŚCI !

    Odpowiedz
  • 2012 - JAK ŻYC NADAL AKTUALNE!(2011-09-27 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    .

    Odpowiedz
  • ewer(2011-09-27 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pytajmy ciagle i zadawjmy pytania na konferencjach, gdzie jest 3 mld.euro. Pamietamy ze tusk zapozyczyl 3 mld.euro z europejskiego banku swiatowego na inwestycje, drogi, tych nie ma, a kasa zostala uplynniona.

    Odpowiedz
  • 4 tuskowe lata(2011-09-27 18:30) Zgłoś naruszenie 00

    2. Właśnie PIS wprowadzil waloryzacje,a PO- podwyżki cen

    Odpowiedz
  • real(2011-09-27 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    do PO lepsze dla emerytow z IP: 87.64.133.* (2011-09-27 14:44) post nr2

    : PO lepsze dla emerytow z IP: 87.64.133.* (2011-09-27 14:44)
    Jaka byla waloryzacja za PO, taka byla, ale byla.

    Za czasow 2-letnich rządów PIS waloryzacji rent i emerytur w jednym roku nie było.

    Nie bronie PIS, ale w ramach informacji

    PIS przejął rządy po SLD

    To właśnie SLD nie przewidziało w budżecie waloryzacji dla emerytów i rencistów.

    Taka jest prawda
    Następnym razem sprawdź

    Odpowiedz
  • c(2011-09-27 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    do 7 - GODNIE !

    Odpowiedz
  • skarbona(2011-09-27 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    do 1. A ja od kilku lat nie mam nic i z wdzięczonością przyjmę nawet 1,5 proc. podwyżkę.

    Odpowiedz
  • PIES(2011-09-27 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    ZNOWU nas oszukali ...bo tuskobus był na komisariacie i obiecywali odmrożenie płac w budżetówce ...a tu *********

    Odpowiedz
  • klakier(2011-09-27 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    Z tą tzw. "budżetówką" to są już "jaja"- NIE przynoszą dochodu,a socjal mają "ful wypas', nawet 13-14 to chore- ZLIKWIDOWAĆ CAŁY ZFŚS w firmach gdzie płaci się państwową "kasę". Zwolnić 50 % TAM zatrudnionych i resztę zatrudniać TYLKO na KONTRAKTY. Ppowinno być !!!-wszędzie, gdzie kasa Narodu-Państwowa, TYLKO zawsze KONTRAKTY. Taki "bandzaj" w rządzie, jak jest po 89r, to za Polski Ludowej nawet nikomu się NIE śniło, bo za KORUPCJĘ i ZŁODZIEJSTWO z WYŁUDZANIEM [oszustwami], szło się na szafot, lub min. do "pierdla"

    Odpowiedz
  • Kamil(2011-09-27 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    klakier idź się leczyć może jeszcze nie jest za późno i nie pisz bzdur bo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz

    Odpowiedz
  • dobrze wychowany(2011-09-27 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w sferze budżetowej. Od 2009r. mamy zamrożone wynagrodzenia. Za taki prezent nie mógł bym nie podziękować przy urnie wyborczej.

    Odpowiedz
  • To jest dobry interes(2011-09-27 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kasa zamiast na waloryzacje rent i emerytur musi zostac przekazana na odsetki od obligacji w OFE.

    Odpowiedz
  • m(2011-09-27 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież i tak Unia rządzi to po co tylu biurokratów. A pensje za prace operacyjna sa i tak wysokie

    Odpowiedz
  • jan(2011-09-27 23:52) Zgłoś naruszenie 00

    Narzekacie na Tuska i PO ale i Kaczyński Wam nic nie da. bo skad.Jak odejdzie ten Tusk ,to Kaczyński lepszy nie będzie. albo już wogóle nic nie da albo tez zapożyczy sie.Pamiętajcie,że kryzys ciagle kraqży.to i aczyński będzie musiał ciąc,zamrażać.Szkoda ludzi,że tak ciagle musza żyć w niedostatku,braku pienięzy, pracy. nie ma żadnej radosci w tym kraju,Starzy narzekaja na niskie emerytury ,brak im na leki.opłaty.młodzi maja na głowie kredyty.nie ma gdzie dobrze zarobic.waluty wysokie,Ci co pracuja nie maja podwyzek,i tp.Kiedy będzie dobrze ,żeby wszyscy byli zadowoleni.

    Odpowiedz
  • lol(2011-09-28 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    klakier jaja to są z takimi DEBILAMI JAK TY więc idź do piwnicy na myszy ... z tak poza tym kto cie spłodził ???

    Odpowiedz