Rada nadzorcza ma jutro wybrać biegłego rewidenta do zbadania sprawozdania finansowego PWR za 2011 rok. Miesiąc temu, 12 sierpnia przedsiębiorstwo zaprosili do negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów  w Presspublice (czyli około 49 proc. kapitału zakładowego).Ofertę złożył Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media.

Według Gazety Wyborczej, żadna inna oferta oprócz tej od krakowskiego przedsiębiorcy, Grzegorza Hajdarowicza, nie wpłynęła.

Jeżeli strony doszłyby do porozumienia, negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów w mogą zakończyć się jeszcze we wrześniu – mówi Marcin Pindych, szef Rady Nadzorczej PWR.

1 lipca Gremi Media zakupiła Mecom Poland, właściciela 51,01 proc. udziałów w Presspublice. Pozostałe 49 proc. ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze "Rzeczpospolita" - jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Dwa tygodnie później, Gremi złożyła w resorcie skarbu list intencyjny z propozycją rozpoczęcia rozmów o reszcie udziałów w Presspublice.

Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecomowi 80 mln zł, po akceptacji UOKiK. 49 proc. państwowych udziałów w Presspublice wycenia się na 60,5 mln zł.

Grupa Gremi jest od prawie dwóch lat właścicielem tygodnika "Przekrój" i miesięcznika "Sukces". Do kwietnia wykazała stratę rzędu 8, 587 mln zł. W 2010 roku zysk spółki wyniósł 8,1 mln zł.