Apple pracuje nad serwisem społecznościowym - donoszą specjalistyczne portale. "Find My Friends", bo o nim mowa, ma być dostępny tylko dla użytkowników urządzeń mobilnych marki Apple.

Początkowo "Find My Friends" miał pojawić się wraz z iOS 4.3 - nowym systemem operacyjnym dla iPhonów, iPadów, iPodów, czyli na początku roku. Niestety projekt został czasowo zawieszony i odłożony na bok. Szczęśliwie jednak wiele wskazuje na to, że Apple wraca do tego pomysłu.

Z informacji podanych przez portale AppleInsider i 9to5Mac wynika, że firma pracuje już nad swoim serwisem, "Find My Friends", który ma zawierać większość najpopularniejszych i najczęściej używanych funkcji dostępnych w istniejących już serwisach społecznościowych. Autorzy portali donoszą także, iż dzięki wykorzystaniu sygnału GPS, "Find My Friends", będzie mógł poszczycić się zupełnie nową, bardzo ciekawą usługą - możliwością wyszukiwania znajomych znajdujących się w pobliżu nas. Zatem, bardzo możliwe, że jeśli projekt zostanie zrealizowany, może stać się ciekawą alternatywą dla Facebooka, czy innych działających już na rynku portali społecznościowych.