Poczynając od kwietnia 2012 roku pojawi się nowy rejs do Stavanger (Norwegia), gdzie przewoźnik ma początkowo latać trzy razy w tygodniu. Rejsy do londyńskiego portu Luton zostaną wzbogacone o cztery dodatkowe połączenia w tygodni, w uzupełnieniu obecnych trzech przelotów każdego dnia - podaje portal Peanuts, serwis informacyjny niskokosztowych przewoźników.

Trasy do portów lotniczych Charleroi w Brukseli, Skavsta w Sztokholmie i Fiumicino w Rzymie mają być obsługiwane codziennie. Liczba połączeń do mediolańskiego Bergamo zwiększy się do 4 lotów w tygodniu. W sumie Wizz Air zaoferuje od przyszłego roku 19 połączeń z Warszawy. Bilety na wszystkie trasy są już w sprzedaży. Koszty biletu do Stavanger zaczyna się od 116 zł (lub 233 norweskich koron), ale tylko w jedną stronę, chociaż łącznie z podatkiem.

Od pierwszych lotów z Warszawy siedem lat temu Wizz Air przewiózł ze stolicy Polski ( lub do Warszawy) w sumie ponad 6 mln pasażerów i uplasował się na czele tanich przewoźników powietrznych, którzy latają do Polski – powiedział Attila Dankovics, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i komunikacji linii Wizz Air.