W piątek w resorcie gospodarki Pawlak spotkał się z twórcami gier "Wiedźmin" oraz "The book of Elm".

"Wartość polskiego rynku informatycznego plasuje nas w pierwszej dwudziestce światowych rankingów" - zaznaczył. "Duża część tego sektora to produkcja sprzętu i wyposażenia. Na szczególną uwagę zasługują jednak te obszary, które wymagają przebojowości i kreatywności, czyli rynek gier" - podkreślił.

Sukcesy na arenie międzynarodowej odniosła już gra "Wiedźmin". Jej pierwsza część - debiut studia CD Projekt RED - zdobyła ponad 100 branżowych nagród. "Polskie gry śmiało mogą konkurować ze światowymi potęgami. W tej branży dobry produkt zostanie szybko zauważony i odniesie globalny sukces, bez względu na kraj, z którego pochodzi" - podkreślił na spotkaniu Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, która wydała grę. Pierwsza część Wiedźmina sprzedała się w liczbie ponad 1,7 miliona egzemplarzy. Gra "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" również spotkała się z ogromnym entuzjazmem.

Autorzy "The book of Elm", Zespół Cellardoor z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, to z kolei zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Microsoft Imagine Cup, w kategorii Game Design - Silverlight. "Nasza gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Uczy je nie tylko jak dbać o środowisko, ale też zachęca do czytania" - powiedział na spotkaniu Oskar Szulc, współtwórca gry.