Spółka CD Projekt Red wydała grę "Wiedźmin" w wersji na komputery Mac, poinformował członek zarządu grupy CD Projekt Marcin Iwiński. W wersji na komputery PC "Wiedźmin" został wydany w 2007 r.

„Rozszerzona edycja gry Wiedźmin na Maki nadchodzi. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc to ogłosić" – powiedział Iwiński na wiosennej konferencji w siedzibie spółki.

„Na Makach gra coraz więcej osób, więc pomyśleliśmy, że to czego nam potrzeba, to dać im nowe produkcje" – podkreślił. Iwiński dodał, że Wiedźmin jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy komputerów Apple'a na platformie dystrybucji cyfrowej Steam, w cenie 9,99 USD/7,99 EUR.

Osoby, które przez Steam kupiły Wiedźmina na PC, wersję na komputer Mac mogą pobrać za darmo.

Do tej pory gra 'Wiedźmin' sprzedała się na świecie w liczbie 2,1 mln egzemplarzy, podczas gdy jej druga część trafiła do ponad 1,1 mln nabywców.

Na konferencji poinformowano też, że w dniu premiery Wiedźmina 2 na konsoli Xbox 360, tj. 17 kwietnia b.r. na innych platformach firmy Apple z systemem ios (iphone, ipad) pojawi się darmowy interaktywny komiks promujący tę grę.