Na stronie internetowej HP prezentuje obecnie tablet w cenie o 100 dolarów niższej od rynkowego debiutu, co może sygnalizować początek wojny cenowej z innymi producentami tabletów, którzy starają się zbliżyć przynajmniej pod względem oferowanej ceny do lidera rynku.

HP próbował wcześniej skusić nabywców proponując najpierw rabat w wysokości 50 dolarów, potem obowiązujące tylko w czasie weekendów dyskonto w kwocie 100 dolarów. Ostatecznie firma obniżyła cenę modelu 16GB do 399 dolarów za egzemplarz i modelu 32 GB do 499 dolarów.

TouchPad jest pierwszym tabletem stosującym system operacyjny WebOS, który HP przejął po kupnie w zeszłym roku firmy Palm. I chociaż zdaniem specjalistów system ten bardziej pasuje do tabletów niż do telefonów, sam tablet HP nie zachwyca swoim wyglądem, szwankuje podczas pracy oraz posiada kiepski dobór aplikacji – twierdzi Melisa J. Perenson z PCWorld. 

Apple tymczasem idzie jak burza: iPad do końca roku może przejąć 61 proc. rynku tabletów pozostawiając 39 proc. udziału dla urządzeń napędzanych przez system operacyjny Android oraz innych graczy, takich jak HP, czy Research In Motion z jego PlayBookiem.

Po obniżeniu ceny tablet HP znalazł się gronie najtańszych gadżetów tej kategorii. Tablet koncernu Acer – Iconia Tab jest oferowany po 395 dolarów a producent Asus sprzedaje swój Eee Pad Transformer za 399 dolarów. Najtańszy iPad 2 z łączem Wi-Fi można kupić za 499 dolarów.