– Przejęcie spółki z Grupy AD pozwala nam poszerzyć ofertę firmy o specjalistyczne usługi ochrony fizycznej oraz ratownictwa – zapewnia „DGP” Adam Pawłowicz, prezes Konsalnet Holding.

Grupa AD to największa firma ochroniarska w północnej Polsce. Wyspecjalizowała się w ochronie fizycznej, monitoringu, zabezpieczeniach technicznych oraz konwojowaniu pieniędzy. Oferuje również kompleksowe usługi związane z ratownictwem medycznym, pożarowym, chemicznym i transportem medycznym. AD zatrudnia ponad 500 pracowników, a do jej głównych klientów należą: Nestle Polska, International Paper, Naftoport oraz spółki z Grupy Jabil. W 2010 r. firma miała ponad 15 mln zł przychodów.

To nic w porównaniu z tym, co zarabia Konsalnet. W zeszłym roku jego przychody przekroczyły 0,5 mld złotych. Firma zatrudnia niemal 14 tys. osób i specjalizuje się w ochronie fizycznej, monitoringu oraz instalacji systemów alarmowych. Wozi też i liczy gotówkę.

Od roku 2009 większościowe udziały w Konsalnecie posiada fundusz inwestycyjny Societe Generale Asset Management Eastern Europe Fund. Wówczas spółka zaczęła konsolidować polski rynek ochrony. Przez dwa lata włączyła do grupy 10 innych przedsiębiorstw z branży.

W czerwcu 2009 roku doszło do największej fuzji na krajowym rynku – połączenia ze Skorpion Security. Miesiąc później Konsalnet przejął segment monitoringu spółki Ajax Security. Z kolej w roku 2010 do grupy dołączył Mobitel, zajmujący się satelitarnym monitoringiem pojazdów, a potem Ambrela System, największa firma ochroniarska w północno-wschodniej Polsce.