Polak płaci za prąd trzy razy więcej niż Niemiec

06.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 13.09.2011, 16:09

Przyzwyczajeni już jesteśmy do narzekania na wysokie ceny prądu. Każdej podwyżce towarzyszy fala krytycznych komentarzy i spodziewanie, że następnych podwyżek nasze domowe budżety już nie wytrzymają. Portal TotalMoney.pl postanowił sprawdzić, jak kształtują się ceny energii dla gospodarstw domowych w Polsce w porównaniu z kosztami, jakie ponoszą Brytyjczycy i Niemcy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:TotalMoney.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • gorzej niż w rumuni(2013-06-04 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    takie ceny jaki rząd niestety

    Odpowiedz
  • realny(2011-08-07 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    To za rzadów pisolandi wynegocjonawno takie stawi za gaz, że mamy najwyższe w Europie...Ten , kto mówi "Tusk precz" ośmiesza sie.

    Odpowiedz
  • samtron(2011-08-08 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Sam Tusk nie jest winien ale posłowie tak, zaragiaja krocie nie rozumią ludzi, którzy przepracowali w itamtym podłym ustroju, który zaniżał pobory i teraz sś takie skutki ,ze nie wystarcza na opłaty gazu czy prądu, e pozatem gdzie jest ustawa o zabraniu przywilejów pracownikom tych zakładów, dotychczas mają ich ludzie nawet emeryci znizki i rózne dodatki, wiem bo mam sęsiadkę emerytkę zak. energetycznego, skończyć z tym.

    Odpowiedz
  • Jerzyk(2011-08-07 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    A mnie wydaje się, że obecny ustrój się nie sprawdził. Dochody nie są powiązane z pracą lecz zależą wyłącznie od pozycji przy korycie. Klasa panująca posiada bardzo wysokie apanaże, możliwość robienia nieuczciwych interesów oraz gwarantowaną bezkarność. Winienie za tę sytuację kogokolwiek z nazwiska jest absurdem. Gdybym w tym systemie został premierem jestem pewny, że nie byłbym ani lepszy ani gorszy od obecnego. Posada ta gwarantuje zero pracy i żero odpowiedzialności. To samo dotyczy większości posad państwowych. Żadna zmiana nie wchodzi w grę, ponieważ alternatywą może być jedynie humanitarne bombardowanie przez siły "Wielkiegoi Brata".

    Odpowiedz
  • do ina(2011-08-07 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    gdzie ty widzisz socjalizm w PL???Dodatki na dzieci - praktycznie nie ma, do mieszkania, praktycznie nie ma, chyba ze 8 osó w 2 pokojowym, darmowe bilety, chocby dla emerytów z najnizsza,emerytura, obenie jakies 600- brak, marne doplaty dla studentów na bilet to dla ciebie socjalizm-puknij sie w czolo i to pare razy i
    juz zbieraj na swój pogrzeb, bo do tego czasu zostanie zasilek pogrzebowy calkowicie zniesiony!!!
    A wyliczac przykladów mage wicej, dowiedz sie ile MILIONÒW POLAKÒW ponizej mni. socjalnego zyje - durna!!!

    Odpowiedz
  • racjonalista(2011-08-06 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nasza zielona wyspa. Tusk precz.

    Odpowiedz
  • HH(2011-08-06 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Faktyczna cena za prąd w moim przypadku (czyli zależna od zużycia) to ok 60% - reszta to opłaty stałe, które muszę płacić nawet gdybym nie zużył 1kWh - dlatego śmieszą mnie na przykład akcje w stylu "oszczędzaj prąd, bądź ekologiczny" - bo co mi z tego że zmniejszę zużycie, jak z tego co płacę i tak nic prawie nie zaoszczędzę.

    Odpowiedz
  • zenek(2011-08-06 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze bardziej Polacy są dymani przez dostawców gazu ziemnego,
    jeśli używasz gazu do ogrzewania domu to nawet gdybyś w miesiącu zużył zero metrów sześciennych to i tak musisz zapłacić miesięczną opłatę stałą i abonamentową w wysokości przeszło 65 zł

    Odpowiedz
  • szkoda czasu na czytanie o wiadomych rzeczach(2011-08-06 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    figa z makiem... tytuł powinien brzmieć "Polak zarabia nawet 3 razy mniej". Bez medialnej "popy" proszę!

    Odpowiedz
  • s(2011-08-07 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiecie, że to nie jest wina konkretnego polityka czy partii( choć ci skorumpowani politycy również swoją cegiełkę dołożyli). Jesteśmy narodem trzymanym w stanie pół-niewolniczym. My nie doganiamy Europy Zachodniej. Zachodnia Europa chce, abyśmy pozotali biedni i zarabia na tym:)

    Odpowiedz
  • ina(2011-08-07 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    socjalizm , który jest wszechobecny w Polsce to bardzo drogi system społeczny, to i energia musi być droga. W energetyce mają gwarancje zatrudnienia na 10 lat i za to też płaci odbiorca energii..

    Odpowiedz
  • usmecenas(2011-08-07 06:03) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy:"Tusk precz"?
    Co Premier jest winny?
    Jest to caloksztalt czynnikow, moze Pan sobie postudiowac.
    Takie stwierdzenie , niestety okresla Pana.
    Trzeba sie uczyc, pracowac nad rezultatem, a nie negowac najbardziej pozytywna osobe z rzadu.

    Odpowiedz
  • nor(2011-08-06 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    PRL przelicznik średniej płacy 3438 jest korzystny dla władz PRL-bis, pochodne od tej kwoty stanowią o wielu kryteriach.

    Odpowiedz
  • Poverty(2011-08-06 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Spokojnie. Będzie jeszcze drożej. Wszystko w Polsce jest relatywnie droższe niż na zachodnie.

    Odpowiedz
  • ewa(2011-08-06 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiana dostawcy w Polsce zupełnie nic nie zmienia. Zrobiłam to w ostatnim czasie 2 razy i nie zaoszczędziłam ani złotówki. Jeśli nawet cena prądu wydaje się być niższa, to koszty stałe i koszty przesyłu u dotychczasowego dostawcy zabierają te pozorne oszczędności,

    Odpowiedz
  • imper(2011-08-06 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    buduje właśnie dom. jak tylko skończe, stawiam ogniwa i wiatraki.

    Odpowiedz
  • Bobi.(2011-08-06 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Podawanie w Polsce średniej płacy 3438 jest mocno zawyżone, bo kto zarabia taką kwotę?Należałoby przyjąć jako średnią kwotę o 50% niższą- a szczególnie w Polsce "B" w której mieszkam.Wówczas te rozbieżności kwotowe jeszcze bardziej się zróżnicują.
    Ale żyjmy nadzieją że niebawem po wyborach zapanuje dobrobyt jak niektórzy obiecują!!!

    Odpowiedz
  • Polakkko(2011-11-14 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się lepiej Rychowi Zbychowi Mirowi

    Odpowiedz