Zysk firmy wspiął się do 2,52 mld dolarów wobec 1,33 mld dolarów za ten sam okres przed rokiem. Sprzedaż aut w USA wzrosła o 11 proc. Zysk netto koncernu obejmującego wszystkie regiony świata wyniósł 2,99 mld dolarów. Dan Ammann, szef finansowy GM podkreślił, że firma jest rentowna w każdym regionie – relacjonuje agencja Bloomberg.

Według firmy badawczej Autodata Corp. lider Wielkiej Trójki z Detroit sprzedał w minionym kwartale  w USA  669 tys. samochodów. GM przejął udziały w rynku od japońskich spółek, Toyoty i Hondy, których produkcja ucierpiała wskutek podwójnego kataklizmu - trzęsienia ziemi i tsunami - z 11 marca tego roku.

Amerykański Departament Skarbu, do którego należy pakiet 33 proc. akcji GM, chce oszacować zyski i reakcje rynku zanim podejmie decyzje w sprawie sprzedaży udziałów. Resort zamierza sprzedać walory spółki przynajmniej w cenie giełdowego debitu, czyli po 33 dolary za akcję.

W czasie kryzysu gospodarczego rząd USA przejął 61 proc. udziałów firmy w ramach pomocy finansowej i przygotowania do kontrolowanego bankructwa w 2009 roku. Podczas drugiego giełdowego debiutu GM, do którego doszło w listopadzie zeszłego roku, Departament Skarbu wystawił na sprzedaż 28 proc. swoich udziałów w firmie.