Nowy system operacyjny firmy Apple, OS X Lion, jest w sprzedaży zaledwie od kilku dni, ale już bije rekordy popularności. Tylko w dniu premiery, Liona pobrało ponad milion osób.

W ten sposób Lion stał najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym wydanym przez Apple. Co więcej jest on bardzo pozytywnie oceniany przez użytkowników. Obecnie na ponad dziesięć tysięcy recenzji w amerykańskim Mac App Store, blisko dziewięć tysięcy to noty pięciogwiazdkowe. Zatem wygląda na to, że system sprawuje się całkiem nieźle.

"Lion świetnie zaczął. Recenzje użytkowników i reakcja branży są fantastyczne. Lion to wielki krok naprzód. System pełen jest innowacyjnych funkcji" - stwierdził Philip Schiller, wiceprezes do spraw światowego marketingu produktów Apple, komentując sukces Liona.

Na tak świetny wynik sprzedaży złożyły się dwa czynniki

Prawdopodobnie na tak świetny wynik sprzedaży złożyły się dwa czynniki: niska cena (niecałe 30 dolarów) i nowy sposób dystrybucji. Jedynym sposobem zakupu Liona jest nabycie go przez internetowy sklep App Store. Dzięki temu każdy użytkownik, nie ruszając się z domu, jednym kliknięciem myszki może kupić Liona.

OS X Lion to ósma już wersja OS X, wnosząca m.in. obsługę gestów, aplikacje pełnoekranowe, Mission Control, czy auto-zapisywanie. Mac App Store jest dostępny w 123 krajach świata, pozwalając użytkownikom łatwo i szybko dotrzeć do potrzebnych aplikacji.