Osoba, która zamierza prowadzić plenerową sprzedaż piwa, musi założyć firmę i uzyskać zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Właściciel takiego punktu powinien zapewnić klientom dostęp do toalety i pilnować, by nie zakłócali ciszy nocnej.
Założenie ogródka piwnego to dobry pomysł na letni biznes pod warunkiem, że będzie on zlokalizowany w dobrym miejscu i zachęci klientów atrakcyjną cenowo ofertą. Zanim jednak zaczniemy liczyć zyski związane z uruchomieniem takiego punktu usługowego, trzeba dopełnić kilku urzędowych formalności i zorganizować ogródek pod kątem technicznym.
Konieczne założenie firmy
Uruchomienie plenerowego ogródka z piwem to interes sezonowy, który można prowadzić co najwyżej przez 4 – 5 miesięcy w roku. Jest to jednak zarobkowa działalność usługowa, która jest wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. Dlatego do jego prowadzenia konieczne jest założenie działalności gospodarczej.
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak szybko i zgodnie z prawem założyć letni ogródek piwny.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na pytania:
- Czy trzeba zapłacić za założenie działalności gospodarczej
- Czy mogę stracić zezwolenie na podawanie piwa w plenerze
- Czy potrzebna jest zgoda okolicznych mieszkańców