Eurovia: z A2 zdążymy na Euro 2012

autor: Maciej Szczepaniuk11.07.2011, 03:00

Rząd jest coraz bliżej zlecenia kontraktów na dokończenie autostrady Łódź – Warszawa. Na placu boju pozostały francuska Eurovia i wspierana przez czesko-niemieckie konsorcjum polska spółka DSS

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • peter(2011-10-17 19:18) Zgłoś naruszenie 00

  przerwa w prach Chinczyków 1 miesiąc przerwy,drugi zwlekanie rządu z wyborem wykonawcy(pewnie sezon urlopowy)odrdzewianie elementów inzynieryjnych-1 miesiąc to tylko część przerwanej inwestycji.Eurovia ma trudny orzech do zgryzienia.

  Odpowiedz
 • Kibol dorwał się do władzy....................(2011-07-11 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  "Kraj tonie w długach a Donald z grupą kiboli aby zaspokoić pazerne media - bez Konstytucyjnej zgody Narodu co jest obowiązkiem w przypadku znacznych wydatków budżetu (Referendum wynikające z art 125 Konstytucji ) dalej na tą HUCPĘ zadłuża ten kraj i żaden dziennikarz nie zająknie się ile ta impreza Nas będzie kosztowała ,ile Donald na ten cel nabrał z BŚ pożyczek i na ile ten POlityczny złodziej okradł przyszłych emerytów (nową ustawą o emeryturach POdmostowych dla pracujących w dotychczasowych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy).
  ...Nikt też z dziennikarzy się nie zająknie jakie duże długi za tą HUCPE -Nam PO sobie ten ZIELARZ POzostawi do spłacenia w budżecie za 2013 i w latach następnych. !!!

  "Tusk to człowiek, który przebił Gierka. Gierek budował za pożyczoną kasę przynajmniej huty, fabryki i kopalnie, które ten osobnik teraz może sprzedać. Nasz Donaldino wybudował Orliki za 2 mld zł, stadion narodowy za 2mld, pozostałe stadiony w Posen, Danzing i Breslau za 3,5 mld zł. Łącznie 7,5 mld zł wyrzucone w g...no. Nawet nie da się tego sprzedać, a ludzie chorzy na raka muszą słuchć, że nie ma kasy na ich chemioterapię. Ten człowiek stanie przed sądem, jezeli nie powszchnym ( próbuje wykończyć po cichu ekonomicznie sędziów i prokuratorów ), to przed Bożym."

  Rząd Donalda Tuska ukrywa najrozmaitsze długi i korzysta z rezerw o charakterze strategicznym, np. z funduszu rezerwy demograficznej
  Coraz częściej pojawiają się Ogłoszenia :Za długi Donalda Tuska nie odpowiadam ...
  Donald Tusk rządzi niecałe pięć lat, robi długi w takim tempie jak Edward Gierek. W miliardach dolarów - dużo więcej, a odniesione do dochodu - w porównywalnym tempie
  Bank Światowy przyznał we wtorek Polsce 750 mln euro pożyczki - poinformował we wtorek PAP Michał Krupiński, zastępca dyrektora wykonawczego w Banku Światowym.
  Gdzie się podziało 270 mld złotych? Nasz dług eksplodował
  Zaledwie w ciągu trzech ostatnich lat – do 2010 r. – nasz dług publiczny liczony według krajowej metodologii wzrósł o 221 mld zł. Sięga już 748,5 mld zł, czyli 53 proc. PKB. Rósł o ponad 70 mld zł rocznie. Wcześniej było to 20 – 40 mld zł. W tym roku powiększy się o kolejne 50 mld zł. Razem – 270 mld zł!
  Gdzie podziały się te pieniądze?

  Odpowiedz
 • ab17pl(2011-07-11 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  A co będzie jak się okaże że DSS licytuje tak nisko aby być kontynuatorem inwestycji bo chce ukryć niedobory kruszyw na budowie (którego nigdy nie dowieziono - to jest dość powszechne zjawisko) Należy także się zastanowić dlaczego zmieniono technologię wykonania podbudowy autostrady z betonowej (żwir jako wypełniacz betonu jest z miejscowych kopalni) na mniej trwałą a przy prognozowanym natężeniu ruchu na tym odcinku właściwie bezużyteczną z kruszywa. Na podbudowie z betonu z lokalnych surowców można by zbudować tą autostradę nawet z trzema pasami ruchu na każdej jezdni i to za cenę jaką zaoferował Covec !!! Niestety są to tylko moje teoretyczne rozważania, układy w GDDKiA i MI nie pozwolą chyba na rzetelne zbadanie sprawy w najbliższych latach.

  Odpowiedz
 • Zgodnie z obietnicami?(2011-07-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  Czy to jest sukcesem, że uda się nam zbudować jedną autostradę i to jakim kosztem...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane