Powtarzane jak mantra przez speców od komunikacji hasło: „Nie ma cię na Facebooku, nie istniejesz”, poważnie do serca biorą sobie kolejne branże. Na fanach i lajkach zależy już nawet producentom prądu i paliw.
– Starają się dotrzeć do potencjalnego odbiorcy poprzez sponsoring wydarzeń sportowych, akcji społecznych, obiektów publicznych i przenieść tę aktywność na Facebooka – tłumaczy Marcin Ciesielski, członek zarządu firmy Outbox, specjalizującej się w rozwiązaniach IT dla biznesu, która przygotowała raport na temat aktywności w mediach społecznościowych Outbox Social Ranking.
Vatenfall uruchomił aplikację „Życiometr”, która pokazuje, jaki wpływ na środowisko mają różne aktywności człowieka, a profil firmy ma 4,2 tys. fanów. Jego konkurent, Polska Grupa Energetyczna, pokazuje się w serwisie, promując PGE Arena Gdańsk – przez aplikację „Wirtualny stadion” można zwiedzić obiekt i zająć miejsce. Z kolei Orlen uruchomił fanpage dyscyplin sportowych, które sponsoruje – motorowych i lekkiej atletyki – wzbogacając je aplikacjami, takimi jak „Twoja bryka”. Nawet PGNiG ma swój profil, będący częścią finansowanego przez koncern programu „Bezpiecznie nad wodą”.