Pomoc dla Grecji w formie pożyczek dwustronnych - bez Polski

24.06.2011, 11:16; Aktualizacja: 24.06.2011, 15:49

W nowym pakiecie pomocy dla Grecji nie zostanie użyty mechanizm gwarancji z budżetu UE, w którym chciała uczestniczyć Polska. Ogłosił to przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy już po pierwszym dniu szczytu UE. Wybrano wsparcie od strefy euro i MFW.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Ewiak Ryszard(2011-06-24 13:03) Zgłoś naruszenie 00

  To mądry krok. Przywódcy UE zdają sobie sprawę z tego, że Grecja jest bankrutem. W rzeczywistości będzie to ratunek przede wszystkim dla chciwych bankierów francuskich i niemieckich, którzy dorobiają się fortuny na wysoko oprocentowanych greckich obligacjach. Grecji nie da się już uratować. Nie da się też uratować UE. Wskazuje na to pośrednio też Biblia. Księga ta, choć nie wspomina o UE, mówi jednak wiele o występującej w roli "króla północy" - Rosji i zapowiada jej powrót (Daniela 11:29a). Dojdzie do tego w czasie wyznaczonym przez Boga. Należy oczekiwać spektakularnego powrotu Rosji. W podobny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o powrocie garnizonów rosyjskich do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyprowadzeniu wojsk rosyjskich z byłego NRD. Doszło do rozpadu ZSRR i Układu Warszawskiego. Dzięki temu zapowiedź wypełniła się w całej pełni. Dziś na przeszkodzie do pełnej realizacji kolejnej zapowiedzi, stoi UE i NATO, dlatego ich los jest przesądzony.

  Odpowiedz
 • Nie oszukujmy się(2011-06-24 16:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to bez Polski? Wystarczy, że dajemy gwarancje. Danie gwarancji bankrutowi nie jest operacją obojętną...

  Odpowiedz
 • Black Jack(2011-12-23 17:07) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego nie pomóc biednym greckim emerytom? Przecież nasi emeryci wspaniale sobie radzą z jałmużną, którą dostają od ZUS-u, i w kolejkach do specjalistów lekarzy, i na miejsce w szpitalu z fachowym i wykwalifikowanym i przede wszystkim miłym personelem!!!??? Jako naród dużo zniesiemy. Ale wyrzucanie naszych pieniędzy na wczasy dla jakiegoś Papasa ? To zakrawa na absurd !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane