Już w niedzielę rusza linia autokarowa szkockiego biznesmena Briana Soutera. To poważny konkurent cenowy dla krajowych PKS-ów
Do Polski wjeżdżają tanie linie autobusowe szkockiego biznesmena Briana Soutera. Zamierza on wstrząsnąć rynkiem w podobny sposób, jak to zrobili niskokosztowi przewoźnicy lotniczy. Ma szansę powodzenia, bo kryzys jeszcze bardziej wzmocnił pozycję tanich linii w Europie, zaś potencjalni pasażerowie mają węża w kieszeni. Na trasach krajowych firmy autobusowe dokładają do interesu, a PolskiBus.com oferuje bilety za złotówkę oraz komfort i jeszcze chce na tym zarabiać. – To szaleństwo – uważa część ekspertów. Gdy na początku minionej dekady startowały w Polsce tanie linie lotnicze, też wydawało się, że im się nie uda. Stało się inaczej.
Pierwsze 18 czerwonych autobusów z logo PolskiBus.com wyruszy na trasy już w niedzielę. Przewoźnik zaoferuje ekspresowe połączenia do 16 największych polskich miast oraz do czterech europejskich stolic. – Będziemy Ryanairem wśród linii autobusowych – zapowiada Brian Souter, który wciela już swój pomysł w życie na rynku brytyjskim, amerykańskim i kanadyjskim pod marką Megabus.com. Dla polskich przewoźników jego pojawienie się może oznaczać tylko kłopoty. Ryanair to największa niskokosztowa firma lotnicza w Europie, a jej szef Michael O’Leary z cięcia kosztów uczynił sztukę.