Jak będzie wyglądała kabina pasażerska w 2050 roku? Dzisiaj wydaję się to niemożliwe, ale Airbus podczas prezentacji zapewniał, że zaoferuje pasażerom swoich samolotów m. in.: zindywidualizowane strefy klas pasażerskich, których pasażerowie będą mieli możliwość dołączenia do interaktywnej konferencji; zagrać w wirtualnego golfa, czytać dzieciom, które zostały w domu bajki na dobranoc. Wszystko to będzie się działo pod szklaną, przeźroczystą kopułą dachu samolotu, która umożliwi oglądanie nieba z wygodnego lotniczego fotela.

Bioniczna struktura samolotu naśladuje efektywnością kości ptaka, które są zoptymalizowane pod kątem zapewnienia siły, co pozwala na zastosowanie inteligentnych ścian kabiny, które będą kontrolowały temperaturę powietrza i będą mogły stać się przejrzyste, aby dać pasażerom otwarte widoki. 

film

Concept Kabina będzie wyposażona w specjalne fotele, które będą zmieniały swój kształt, aby dopasować się do ciała pasażerów.

Jeżeli pasażerom, specjalne, nowe fotele nie wystarczą podczas długiej podróży, Airbus zaproponuje kolejne udogodnienie w postaci „witalizującej strefy”, która za zadanie będzie miała dbanie o dobre samopoczucie i relaks pasażerów za sprawą powietrza wzbogaconego w witaminy i antyoksydanty, oraz aromaterapii.
Podczas prezentacji innowacyjnego wystroju wnętrz samolotów pasażerskich Airbusa, Charles Champion, wiceprezes wykonawczy Airbusa Engineering, powiedział: "Nasze badania pokazują, że pasażerowie z 2050 roku oczekują bezproblemowej podróży, a jednocześnie dbają o środowisko. Concept kabina przeznaczona jest z myślą o tym i pokazuje, że każda podróż jest podróżą odkrywczą. Niezależnie od długości lotu, pasażer z 2050 r. będzie wychodził z kabiny Airbusa z uczuciem ożywienia i wzbogacenia.