Uwaga na zakupy grupowe w internecie. Część z nich to oszustwo

autor: Sylwia Czubkowska30.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 30.05.2011, 07:27

Wabiąc użytkowników, serwisy pozwalające na dokonywanie tańszych zakupów prześcigają się w jak największych upustach. Problem w tym, że część z nich to zwyczajne oszustwo, bo rabaty są wyłącznie wirtualne

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

  • art(2017-04-22 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    oj tam oj tam http://www.wykop.pl/link/3707511/okazik-pl-oszukani-przez-okazik-pl/

    Odpowiedz
  • Scoupon.pl(2012-06-12 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję sprawdzanie warunków oferty i wtedy nie będzie żadnych niespodzianek.

    Odpowiedz
  • okazik.pl to zlodzieje(2012-04-08 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zamówiłem w OKAZIK.PL kupon brzmiał on tak: "Od 399 zł za NAWET
    TYGODNIOWY POBYT DLA DWÓCH OSÓB Z PEŁNYM WYŻYWIENIEM w Miejscu Dobrego
    Wypoczynku w Zakopanem"
    Ucieszyłem się bo akurat chciałem jechać do Zakopanego, nigdy tam nie
    byłem. Co się na miejscu okazało, ze promocja nie obejmuje wyżywienia,
    czyli za 3 noclegi dla dwóch osób zapłaciłem 399 zł, gdzie ceny w
    Zakopanem wahały się miedzy 35 zł - 40 zł za osobę za jeden nocleg,
    chyba nie muszę Wam liczyć ile przepłaciłem, nie wspomnę już że
    warunki też były fatalne. Grzyb w łazience ( jak Państwo chcą mogę
    przesłać zdjęcia), prysznic zepsuty, grzejnika nie dało się
    regulować, w kuchni kurz i klejąca cerata na stole, jednym słowem
    mówiąc, a raczej trzema SYF KIŁA I MOGIŁA!!! za 399 zł. !!!
    GDZIE TU JEST OKAZJA???

    Odpowiedz
  • FF(2012-03-19 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Zakupiłam w serwisie Citeam za 99 zł zamiast 249 zł za komplet noży ceramicznych z certyfikowanej kolekcji Royalty Line Switzerland. 2 lata gwarancji+ wysyłka gratis! Oferta wystawiona przez Nuovo s.c. www.zdrowy-dom.com.pl. Otrzymałam noże STALOWE!!! TOWAR NIEZGODNY Z OFERTĄ

    Odpowiedz
  • Anna(2012-01-30 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ja kupiłam 2 gazy pieprzowe za citeam. 29 zł zamiast 59 zł. Zadziałałam impulsywnie a potem sprawdziłam i w innym sklepie kupiłabym je za 23 zł z przesyłką!!! Dodatkowo gazy nie mają atestów więc nie mogę ich użyć bo jak policja sprawdzi to mam problem. I tak skończyła się moja przygoda z Citeam

    Odpowiedz
  • gosc(2011-11-19 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zalozmy ze np cena zabiegu to 200zl. jest przeceniana o polowe czyli promocyjnie kosztuje 100zl. od tej kwoty grupon bierze polowe, czyli firma oferujaca usluge zarabia 50zl za usluge ktora kosztuje 200. nikt nie bedzie pracowal za darmo albo doplacal. oczywiste jest ze zeby zrobic promocje i zaplacic polowe tej ceny gruponowi ludzie zawyzaja wartosc uslugi.

    Odpowiedz
  • miko(2011-08-27 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Przykładowa oferta na Citeam.pl
    http://citeam.pl/oferty/cala-polska/latajace-lampiony-szczescia
    Mamy tutaj przykład fikcyjnego zawyżenia ceny produktów i obniżenia ceny o 60%.
    Oferta wprowadza klientów w błąd, ponieważ normalna cena lampionów dostępnych w serwisie allegro.pl (citeam jest częścią allegro.pl) to 20-25zł/10sztuk przy podobnych cenach za przesyłkę.
    Trzeba uważać

    Odpowiedz
  • Adam(2011-06-05 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry artykuł. Poza żywieniowymi, zakupy grupowe to w 50% oszustwo. Ceny "przed promocją" są z kosmosu.

    Odpowiedz
  • realitas(2011-06-04 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    PiS rozpoczął zbieranie podpisów pod wnioskiem o zorganizowania referendum ws. prywatyzacji SPEC-u, podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za wodę i za odprowadzanie ścieków, a także za żłobki. (...)

    W sobotę na warszawskim Placu na Rozdrożu pod wnioskiem ws. zorganizowania referendum jako pierwszy podpisał się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przekonywał on, że prywatyzacja Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SPEC S.A. oznaczać będzie brak wpływu demokratycznie wybranych władz na tę firmę. Wskazywał też na podwyżki cen wody o 30 proc., a komunikacji publicznej o - jak mówił - 70 proc. w ciągu najbliższych trzech lat.

    „Wreszcie niebywała, tutaj nie ma jeszcze decyzji, ale miejmy nadzieję będziemy mogli ją zatrzymać, podwyżka cen żłobków o 600 proc. To doprowadzenie do sytuacji, w której ogromna część młodych małżeństw, gdzie i żona i mąż muszą pracować, nie będzie mogła mieć dziecka w żłobku, bo po prostu nie będzie ich na to stać” - mówił Kaczyński.

    Zwracał uwagę, że takie podwyżki znacznie zwiększają koszty utrzymania się w mieście. Dodał, że jego ugrupowanie chce referendum, żeby obywatele mogli decydować w tych sprawach i ocenić, w jaki sposób prowadzone są sprawy miasta.

    Według niego, gdy prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obejmowała władzę w Warszawie, miasto nie było zadłużone. „Dziś jest zupełnie inaczej, a jakiegoś przełomu inwestycyjnego, bo tym jest zwykle uzasadniane (zadłużanie się - PAP), nie widać. Wszyscy wiemy, że żyjemy w istocie w takich samych warunkach, a często znacznie gorszych niż przedtem” - mówił lider PiS.

    Oświadczył, że nie przekonują go tłumaczenia władz miasta, że podwyżki wynikają z rosnących cen, bo - według niego - ratusz nie potrafi znaleźć oszczędności podczas realizacji inwestycji budowlanych dotyczących dróg, czy stadionu.

    „W wielu miejscach można naprawdę oszczędzić, jeśli się chce. Jeśli się chce, tak jak kiedyś śp. Lech Kaczyński walczyć o obniżkę cen i to się udawało. Trzeba było twardo walczyć, trzeba było wchodzić w konflikty, czasem trzeba było coś odłożyć, jeśli chodzi o inwestycje, ale wymuszało się obniżki cen i to dwukrotnie” - mówił Kaczyński.

    Były szef CBA, obecnie szef warszawskiego PiS Mariusz Kamiński oceniał, że pod rządami Gronkiewicz-Waltz biurokracja w stolicy wzrosła o 30 proc. „Mamy około 2 tys. nowych urzędników, a miasto wcześniej dobrze wypełniało swoje obowiązki” - powiedział.

    Jego zdaniem, polityka inwestycyjna władz miasta jest chaotyczna. Mówił, że kilka tygodni temu warszawiakom oddano wielką fontannę, co - jego zdaniem - nie było trafnym wydatkiem. „Być może trzeba poczekać na piękne fontanny, kosztujące mieszkańców Warszawy miliony złotych” - ocenił. (...)

    Ustawa o referendum lokalnym mówi, ze referendum przeprowadza się z inicjatywy organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek, co najmniej 10 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców. W Warszawie trzeba zebrać ok. 130 tys. podpisów. Referendum jest ważne, kiedy weźmie w nim udział, co najmniej 30 proc. uprawnionych do głosowania.

    Odpowiedz
  • GenX_90(2011-05-30 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Mam podobne doświadczenia jak Szczotek, też kupiłam i zrealizowałam kupon w Vobis bez zastrzezeń. Wychodzi jak zawsze, ze jak porzadna firma - mozna kupowac, a jak jakis no name, to nawet grupowo oszuka.. Takze lepiej jednak patrzeć na normalne firmy przy wydawaniu pieniedzy na atrakcje kuponowo-grupowe

    Odpowiedz
  • *(2011-05-30 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    ...a ja za to dopuszczam grupowy... jedynie sex :)

    Odpowiedz
  • max(2011-05-30 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    szczecze to zakupy w necie przychodza mi bardzo latwo od kiedy mam zalozone konto w Getin, brak oplat za przelew, a w necie produkty nawet do 50% taniej, do tej pory nie mialem zadnych kłopotow

    Odpowiedz
  • zadowolona(2011-05-30 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    ja też korzystałam ostatnio z kuponu do jednej z restauracji i jestem bardzo zadowolona!

    Odpowiedz
  • Madzia(2011-05-30 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Bez przesady, nie róbcie draki.
    Jeśli ktoś się naciął, to najwyraźniej z własnej winy.
    Ja już korzystałam wielokrotnie z groupona, gupera, mydeal, okazika i zawsze byłam zadowolona. Trzeba umieć wyszukać okazję, Polacy zawsze byli w tym dobrzy;-)

    Odpowiedz
  • qweq(2011-05-30 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to jest oczywiste.
    Na konkurencyjnym rynku nie ma możliwości żeby ktoś oferował upusty na konkretne produkty rzędu 30 czy 50% i nadal do tego nie dopłacał.
    Takie upusty są możliwe jedynie w przypadku gdy dochodzi do sytuacji kiedy przedsiębiorca ma nadmiar produktu którego nie jest w stanie przechować (np. wolne pokoje hotelowe poza sezonem, lub usługi wirtualne gdzie są tylko koszty stałe a nie ponosi się kosztów wykonania konkretnej usługi).
    A że serwisy życzą sobie ogromnych upustów, to przedsiębiorcy robią takie kombinacje.

    Odpowiedz
  • skywalker(2011-05-30 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nie chodzi o ilość, ale o jakość tego prawa. Przede wszytkim należy skodyfikować prawo konsumenckie. Wprowadzenie jednego kodeksu umożliwi łatwiejsze wyszukiwanie przepisów laikom. Każdy będzie wiedział gdzie szukać odpowiedzi. Dzisiaj tych ustaw jest kilka i trzeba mieć przynajmniej jakiś poziom wiedzy zorientować się w tym wszystkim. Poza tym jest wiele spraw, które wymagają uregulowania. Należy wzmocnić ochronę konsumenta. Zmiany powinny obejmować także przepisy administracyjne np. kontrola jakości. Tajemnica przedsiębiorstwa nie powinna chronić wszystkiego. Polecam poszukaćinformacji o tym, ilu przedsiębiorców dodaje żółć bydlęcą zamiast chmielu do piwa. To bardzo ciekawa informacja. Zatem pytanie jak daleko sięga tajemnica przedsiębiorstwa?
    Niemniej to wszystko staje się coraz bardziej skomplikowa. Wszlekiego typu marketingowcy wymyślają coraz bardziej skomplikowane metody wprowadzania w błąd klienta. Swiadomość prawa społeczeństwa jest zerowa i raczej nie zmieni się to. Penalizacja pewnych zachowań również nie ma sensu. Można zakazać jazdy samochodem - nie będzie wtedy wypadków:) Rozwiązaniem byłoby przyjęcie, iz w stisunkach przedsiębiorca-konsument odszkodowanie może mieć charakter kary np. kilkukrotność poniesionej szkody.

    Odpowiedz
  • janusz311@onet.eu(2011-05-30 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Wchodzić do byle jakich sklepów internetowych i dawać się rolować,to naiwność nad naiwnościami.Kto z handlujących da upusty cenowe 500-1000zł.Tylko głupiec,a drugi podochoci się taką gratką i klops gotowy,zawód gwarantowany.Osobiście jeden raz skusiłem się na zakup w internecie,sklep EURO,nie zawiodłem się po żadnym względem,telefonicznie ustaliłem cenę ze sprzedawcą na określone produkty(niższe niż w sieci sklepów)i określonego dnie i w cenie wynegocjowanej,dostałem sprzęt,lodówka,zmywarka,w oryginalnych opakowaniach.Jestem zadowolony,w razie zakupów ,ponownie zwrócę się do tego internetowego sklepu.Allegro,10 groszy,Świstak i im podobne to nie zawsze opłacalna transakcja.

    Odpowiedz
  • Jaśnie oświecony(2011-05-30 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Sensacja rodem z SE, Gazeto Prawna, trochę powagi. Widziałem tę zachętę i po kliknięciu wyraźnie było napisane, że oferta dotyczy kuponu. Poza tym dziwi mnie oburzenie klienta - rabat dotyczył lapka oferowanego przez Sferis i ceny, w której sprzedaje ten sklep. To, że u konkurencji jest taniej, to dobrze. Tej produkty nigdy nie będą w tej samej, ponieważ na tym polega polityka cenowa (ceno sprzedaje taniej - wabik, inne rzeczy drożej i generalnie jestem na duży plus), druga rzecz - zmowa cenowa jest w Polsce zabroniona ;)

    Odpowiedz
  • zadowolona(2011-05-30 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Oj bez przesady. Trzeba po prostu sprawdzać oferty. jak znajdziesz coś fajnego, ofertę, która Cię interesuje, to wchodzisz na stronę oferującego to przedsiębiorcy i sprawdzasz sobie, ile proponowana usługa kosztuje bez zniżki. I już. Nawet jeżeli zniżka jest 40%, a nie 50%, tak jak piszą - to przecież TO I TAK JEST TANIEJ. a jak nie chcesz kupować, to nie kupuj, i tyle. Ja często korzystam z groupona, grupera i itp. i zawsze była zadowolona. Po prostu sprawdzam oferty - i tyle.

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-05-30 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Po raz enty okazuje się że u nas inaczej się nie da,nie da rady.Dziesiątki godzin popeliny słownej jaką słyszymy codziennie od ludzi,którzy za oszustwa są odpowiedzialni,są takimi zakupami grupowymi-kupić jak najwięcej naiwniaków że tylko oni naprawią naszą jakość życia

    Odpowiedz