Google został pozwany przez PayPal, najszybciej rozwijający się oddział serwisu aukcyjnego EBay za “sprzeniewierzenie” tajemnicy handlowej związanej z systemem płatności internetowych.

W pozwie złożonym w czwartek w kalifornijskim sądzie stanowym w San Jose firma twierdzi, że Osma Bedier, były menedżer PayPal, który pracuje obecnie w Google skradł poufne informacje PayPal. Z kolei Stephenie Tilenius, także były członek kierownictwa PayPal, naruszyła zobowiązania wynikające z kontraktu zatrudniając Bediera – relacjonuje agencja Bloomberg.

Bedier „kieruje obecnie pracami Google nad technologiami sprzedaży i obsługi detalistów” – podkreślono w pozwie – „Bedier i Google sprzeniewierzyli tajemnice handlowe Paypal ujawniając je w Google oraz dla wielkich sieci handlowych”.

PayPal to darmowy i bezpieczny system płatności internetowych. który pozwala przesłać pieniądze do dowolnej osoby dysponującej adresem e-mail. Obie firmy modernizują obecnie swoje platformy płatnicze. PayPal wspólnie z wielkimi detalistami opracowuje nowe terminale płatnicze, a Google zaprezentował wczoraj system umożliwiający regulowanie płatności za pośrednictwem telefonu komórkowego tzw. cyfrowy portfel.

PayPal ponadto twierdzi, że Bieder, który opuścił firmę w styczniu tego roku, omawiał w Google warunki pracy równocześnie prowadząc rokowania w sprawie przygotowania przez PayPal opcji płatniczej dla Androida, systemu operacyjnego Google, który jest obecnie najpowszechniej stosowany w telefonach komórkowych.