Grecja gnębi franka szwajcarskiego

autor: Jędrzej Bielecki, Beata Tomaszkiewicz26.05.2011, 03:00; Aktualizacja: 26.05.2011, 17:56

Obawy inwestorów o kryzys zadłużenia i przyszłość m.in. Grecji utrzymują się w dalszym ciągu. W efekcie złoty traci m.in. do szwajcarskiego franka. W czwartek płacono za niego ponad 3,25 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • ahh(2011-05-26 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    No nic nastepna fala idzie, zobaczymy gdzie sie zatrzyma.

    Odpowiedz
  • grek(2011-05-26 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    w tych bankach chyba to siedzą sami spekulanci, którzy grają naszymi pieniędzmi.

    Odpowiedz
  • aslure(2011-05-26 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2: Spekulanci to ci, którzy brali kredyty fe frankach licząc że przez 30 lat będzie różowo.

    Odpowiedz
  • law(2011-05-26 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    do 3 - spekulanci to np. Getinbank - chf dzisiaj 3,43. Co to jest - spekulacja i lichwa.
    A tak poza tym ci wszyscy eksperci finansowi to koszmar. Opowiadali w ub. roku jak to w tym roku będą wczasy tanie bo spadną waluty. I co??? Po co pieprzyć głupoty w mediach i robić panikę.
    Drugie, po co płacić takim pseudoekspertom.

    Odpowiedz
  • igkuju(2011-05-26 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    ehhh... takie ruchy nie mają nic wspólnego z realną ekonomią... Ok, inwestorzy się boją i kupują wg nich stabilną walutę. Ale na tej walucie nie zarabiają lecz jedynie chronią swój stan posiadania ponieważ oprocentowanie cenralnego banku szwajcarii jest bliskie zeru. Więc odsetek od tego zamrożonego kapitału nie ma. Zarabiają jedynie na umocnieniu tej waluty, ale żeby ten zysk zrealiować trzeba franka w odpowiednim momencie sprzedać. A wtedy jego wartość spadnie. Więc, jeśli tylko przyjdzie ten moment będą sprzedawać franka i inwestować w inną walutę, która będzie przynosić zyski. Prognozuję a raczej wróżę (bo na rynku walutowym nie ma wiarygodnych prognoz), że jeżeli rząd brytyjski wprowadzi zmiany, które planował przed wyborami, obecnie niedoszacowany funt do innych walut powinien ewidentnie wzrosnąć. Taką mam wróżbę...

    Odpowiedz
  • cd(2011-05-26 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś robi olbrzymie przekręty - ponieważ Złoty jest niedowartościowany co najmniej o 50% - ciekawe co to za szuler?

    Odpowiedz
  • Polaku giniesz(2011-05-26 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Narodzie pomyśl.Spekulacja na złotówce ma sie najlepiej od 4 lat.

    Odpowiedz
  • guzik(2011-05-26 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie Polska zacznie gnębić franka, nie mylić z Frankiem, bo tego gnębią od dawna.

    Odpowiedz
  • yerri(2011-05-26 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    jak się pani Kochalska z OF nauczy liczyć, to zapewne wyjdzie jej, że zadłużenie osób, które wzięły kredyt w sierpniu 2008, wzrosło nawet o 60 procent...

    Odpowiedz