Kolejny raport, tym razem amerykańskiej firmy badawczej In-Stat potwierdza, że rynek odbiorników telewizji trójwymiarowej 3D TV wzrośnie w tym roku w oszałamiającym tempie 500 proc. – podaje portal advanced-television.com.

„W okresie kilku najbliższych lat znaczny odsetek telewizorów o wielkich ekranach zostanie wyposażonych w funkcje odbioru telewizji 3D” – twierdzi Michelle Abraham, dyrektor In-Stat ds. badań – „Spodziewamy się, że 100 proc. wszystkich telewizorów 40 i więcej calowych będzie mogło odbierać obraz trójwymiarowy”.

Ten trend spowoduje nie tylko wzrost sprzedaży odbiorników 3D TV, ale także przyczyni się do zwiększenia na świecie liczby gospodarstw domowych posiadających takie odbiorniki. Dlatego producenci kontentu 3D nie muszą martwić o to, że konsumenci nie będą w stanie oglądać ich programów – dodaje Abraham.

Według firmy In-Stat, która specjalizuje sie w badaniu rynków multimedialnych, do 2015 roku około 300 mln gospodarstw domowych na świecie będzie posiadać odbiorniki 3D TV. W Europie w 2011 sprzedaż telewizorów trójwymiarowych osiągnie 7 mln egzemplarzy. Ale do 2015 roku największy na świecie udział w sprzedaży telewizorów 3D TV będzie miał region Azji/Pacyfiku. Wyniesie on 32 proc.

Reklama