Asseco podjęło taką decyzję po konsultacjach z inwestorami i bankami inwestycyjnymi, sugerując, że nie ma obecnie w planach wielkiej akwizycji – relacjonuje „Wall Street Journal”.

Firma, która jest liderem różnych spółek działających w Europie, w ostatnich miesiącach podkreślała, że rozważa wejście na Nasdaq, aby sfinansować wielką akwizycję oraz zasygnalizować globalnym inwestorom, że jej ambicje już wykraczają poza region Europy Środkowej.Wcześniej mało znany producent oprogramowania komputerowego z Rzeszowa dla banków spółdzielczych w Polsce przekształcił się w piątą spółkę informatyczną w Europie pod względem wielkości obrotów.

Firma zrealizowała ostatnio serię akwizycji na naszym kontynencie, a ostatnio, także w Izraelu. Asseco weszło również w skład indeksu blue-chipów warszawskiej giełdy, WIG20.

W listopadzie Asseco kupiło kontrolny pakiet w notowanym przez Nasdaq izraelskim holdingu informatycznym Formula Systems. W ten sposób uzyskało ono kontrolę nad trzema spółkami-córkami Formula: Matrix IT, Magic Software Enterprises i Sapiens International.