„Bylibyśmy pierwszą polską spółką notowaną na Nasdaq, dlatego chcemy tym zainteresować inwestorów” – powiedział prezes zarządu Adam Góral na konferencji prasowej w Tel Awiwie, gdzie odwiedza on izraelską firmę ostatnio przejętą przez Asseco.

W zeszłym roku Asseco, które jest piątą pod względem wielkości firmą informatyczną w Europie, kupiło za 145 mln dolarów 50,2 proc. udziałów w izraelskiej spółce Formula Systems w celu zdobycia przyczółków na rynkach Izraela, Kanady, Japonii i USA. Była to zarazem pierwsza wielka inwestycja polskiej firmy w Izraelu.

Globalne ambicje Asseco są ściśle związane z rynkiem USA. „Uważamy, że Izrael jest najlepszym pomostem wiodącym do Ameryki” – cytuje Reuters prezesa Górala, który równocześnie wskazał  na duży odsetek inżynierów w Izraelu oraz wielką liczbę technologicznych spółek rozpoczynających działalność od zera, tzw. start-ups.Asseco nie planuje wycofania spółki Formula z giełdy Nasdaq, chociaż Góral nie wyklucza takiego rozwiązania w przyszłości.

Szef polskiej firmy powiedział, że prowadzi ona poważne rozmowy z kilkoma spółkami. „Jeśli zdecydujemy się (na akwizycję), wtedy będziemy szybko się rozwijać i przy takim tempie rozwoju będziemy potrzebowali giełdy Nasdaq” – dodał prezes Asseco.