Wszyscy zostaną przesłuchani przez radę nadzorczą, która potem – na wniosek prezesa – powoła nowy zarząd. Spotkania mają potrwać do 2 kwietnia i zapewne tego dnia będzie wiadomo, kto wraz ze Zbigniewem Jagiełłą pokieruje PKO BP.

Wiceprezesom będą podlegały sprawy z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej, finansów i rachunkowości, ryzyka, windykacji oraz informatyki. Nieoficjalnie wiadomo, że nowy skład nie będzie znacząco różnił się od obecnego. Bank poinformował jedynie, że o ponowny wybór nie będzie ubiegał się dotychczasowy szef detalu Wojciech Papierak. To akurat nie jest zaskoczeniem, bo wszyscy spodziewali się, że odejdzie on z banku po przegranej rywalizacji ze Zbigniewem Jagiełłą o fotel prezesa.

Nowym szefem detalu według nieoficjalnych informacji może zostać Jacek Obłękowski, który do końca ubiegłego tygodnia był wiceprezesem BNP Paribas Fortis. Obłękowski oficjalnie nie potwierdza, że złożył papiery w konkursie.

Niemal pewne jest, że w zarządzie pozostaną Jakub Papierski, odpowiedzialny za bankowość inwestycyjną, oraz Bartosz Drabikowski, zajmujący się finansami i rachunkowością. Zapewne na stanowiskach pozostaną także Jarosław Myjak, odpowiedzialny za obsługę klientów korporacyjnych, Piotr Alicki, zajmujący się systemami informatycznymi, i Krzysztof Dressler, odpowiadający za ryzyko i windykację.

Niebawem decyzja o sprzedaży PKO BP

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja w sprawie sprzedaży należącego do państwa pakietu akcji PKO BP. Pod młotek pójdzie także pakiet należący do BGK. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie wtórna oferta publiczna. Skarb Państwa i BGK mają obecnie nieco ponad 51 proc. akcji PKO BP.