Mamy najdroższy cukier w Europie

autor: Mateusz Adamski23.03.2011, 09:06; Aktualizacja: 23.03.2011, 09:09

Ile cukier kosztuje w innych państwach europejskich? Na Ukrainie – 3,75 zł, w Hiszpanii – 3,65 zł, w Holandii – 3,45 zł, a w Niemczech – 2,63 zł. A ile trzeba zapłacić w Polsce? Nawet 6,60 zł za kilogram!

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • do nr 2(2011-03-23 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dokladnie to niewiadomo, czy w Polsce rzadzi rzad, czy organizacje pararzadowe. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • mjk(2011-03-23 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Polska - jeszcze kilka lat temu potęga cukrownicza, eksporter cukru i...po "cudownych" rządach... żebrak. Czas na odstawienie szkodników od żłoba!

    Odpowiedz
  • sd(2011-03-23 14:05) Zgłoś naruszenie 00

    "Ciemny Narod wszystko kupi". Nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • Vilim(2011-03-23 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    dzieki tyn co PANA GABRIELA JANOWSKIEGO wysmiali
    przypomnijcie sobie
    z kopalniami to samo zrobiono
    z wszystkim
    teraz sa w brukseli i szydza z was
    madrzy POLACY PO SZKODZIE

    Odpowiedz
  • wera(2011-03-23 14:34) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście temu winna jest Komisja Europejska ,najpierw kazała polikwidować zakłady cukiernicze i mamy teraz finał.Jeśli KE zaoferuje dofinansowanie to przyzna się do błędu ,która popełniła.Inne państwa nie likwidowali zbyt pochopnie i mają lepszą sytuację,wiadomo polski rząd słucha jak małe dziecko.Zobaczymy czy w czerwcu cukier stanieje ,ponoś takie są prognozy.

    Odpowiedz
  • Marysia(2011-03-23 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    W innych krajach jest wyjątkowo tani, bo tam zawartość cukru w cukrze jest wyjątkowo niska:-)

    Odpowiedz
  • Putin w 5 minut rozwiązał by problem(2011-03-23 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Bo ten Problem to czysta spekulacja i nic więcej. Bo cena cukru w cukrowni nijak sie nie ma do ceny w sklepie detalicznym.

    Niech Posłowie może Powołają Komisję Sejmową do Wyjaśnienia Sprawy Cukru - bo w naszym kraju przez ponad miesiąc nikt tak banalnego problemu nie potrafi rozwiązać.

    Najpierw Prasa i Poliitycy bajali że to wina wzrostu cen światowych na cukier. Ale po 2 tygodniach badań i analiz ustalono że w Niemczech i Czechach taniej. Potem że to wina czynników spekulacyjnych i ani chybi zachodniej finansjery, wrogich sił i spekulantów.

    Jak na razie sprawa cen cukru jest sprawą tajemną i nie do rozwiązania przez Polskę

    Odpowiedz
  • ur1952(2011-03-23 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze to mówiłem,Polak nadaje się do pracy,do podejmowania decyzji nie.

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS-u(2011-03-23 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    To Polacy wybrali sprzedajny Rząd,który jest sprzedajny wobec Unii Europejskiej i rozwalił wiele dobrze prosperujących cukrowni. P.Merkel robi kokosowe interesy na cukrze i na nas naiwniakach. Wybierajcie dalej Tuska, a będziecie chodzić spać głodno. To jest dopiero dobra robota !!!

    Odpowiedz
  • Niepokorny(2011-03-23 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby powrót do historii ? już kiedyś używano podobnych porównań że, całemu złu w Polsce powojennej były winne siły imperialistyczne,spekulanci i żydzi. A jestem zdania że ceny cukru, paliw,karty płatnicze itd. itp. to nie wina jakiś tam mocy nieczystych tylko wina polityków, kolejnych i aktualnych Rządów i polityki prowadzonej przez wszystkie lata. Krótko mówiąc lobbingu,prywaty,układów i układzików,oddziaływań korporacyjnych przykładem (wojna o OFE ) i co najgorsze nieróbstwo.

    Odpowiedz
  • Maciej(2011-03-23 16:21) Zgłoś naruszenie 00

    Łatwo udupić spekulantów, ale kto to zrobi? Spekulanci?

    Odpowiedz
  • #(2011-03-23 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    i jedne z najniższych pensji ... też w Europie.

    Odpowiedz
  • GABI(2011-03-23 18:10) Zgłoś naruszenie 00

    JAK TO MOZLIWE ZE MAMY WSZYSTKO NAJDROZSZE W CALEJ UNI, A NASZE PENSJE NAJNIZSZE, NIKOGO TO NIE INTERESUJE NIKT NIC NIE ROBI Z TYM.JESZCZE PROPONUJA NAM OSZCZEDZAC.NASZE PENSJE NAJNIZSZE W EUROPIE CZY KTOS W KONCU ZAPROTESTUJE I COS Z TYM ZROBI ZYJEMY NA GRANICY UBOSTWA.A UNIA KAZE NAM STOSOWAC SIE DO PRZEPISOW UNIJNYCH

    Odpowiedz
  • bob(2011-03-23 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jestesmy w czyms najlepsi w Europie. I pomyslec ze bylismy potegą cukrową w Europie i kazali nam zamykac cukrownie. Skandal, taki rzad to nierząd !!!

    Odpowiedz
  • Gośc(2011-03-24 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Biznes w Polsce przegapił sprawę , można było kupić likwidowane cukrownie za bezcen. Nie wszystko stracone ,można uruchomić produkcję przykładowo w Łapach. Jest tam fachowa kadra są producenci buraków.

    Odpowiedz
  • milosz(2011-03-24 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    zamknac istniejace cukrownie

    Odpowiedz
  • Ceny przed likwidacją cukrowni(2011-03-23 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Cena detaliczna cukru to było 1,50 za kilogram. Cukrownie w hurcie sprzedawały po 90groszy i były rentowne.

    Z Polska ceną cukru nikt w Europie nie był w stanie konkurować. Pamietacie może słynny polski cukier kryształ o duzych przejrzystych ziarnach. Tylko niektóre cukrownie w Polsce coś takiego produkowały. I akurat te poszły do pospiesznej likwidacji.

    To się nazywa likwidacja realnej konkurencji. Nie ma bardziej spolegliwego narodu w UE jak my. Sami kładziemy głowy pod nóż.

    Odpowiedz
  • bulba -Casyno PO-land(2011-03-23 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A z jakiego POwodu płacimy za cukier więcej jak Czesi Słowacy Niemcy?
    Dlaczego za gaz .prąd płacimy najwiecej w UE?

    Odpowiedz
  • Olek(2011-03-23 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Spekulantów pod sąd! Na szubienicę z nimi! Za zmową spekulantów stoi PiS! Władza zrobi z nimi POrządek! Tusk własną piersią obroni naród przed zdradzieckimi spekulantami!

    Odpowiedz
  • leszek g.o(2011-03-23 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    sprowadzic z niemiec

    Odpowiedz