Mamy najdroższy cukier w Europie

autor: Mateusz Adamski23.03.2011, 09:06; Aktualizacja: 23.03.2011, 09:09

Ile cukier kosztuje w innych państwach europejskich? Na Ukrainie – 3,75 zł, w Hiszpanii – 3,65 zł, w Holandii – 3,45 zł, a w Niemczech – 2,63 zł. A ile trzeba zapłacić w Polsce? Nawet 6,60 zł za kilogram!

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (36)

  • a(2011-03-23 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Polacy dali się nabrać spekulacyjnej bańce i panice sianej przez media! Spadek cen jest już kwestią czasu

    Odpowiedz
  • xy(2011-03-23 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Może jakiś naukowiec powie po co w Polsce jest rząd?

    Odpowiedz
  • ZWC(2011-03-23 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież Polska była potęgą cukrowniczą i do czego doprowadziła prywatyzacja i rządzący

    Odpowiedz
  • u(2011-03-23 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    a buraków możnaby produkować u nas co niemiara i eksportować i zarabiać. Ale poddaństwo rządu do Unii czyli np. kontraktacja upraw i hodowli jak na wojnie ( każde ciele i drzewko musi być zapisane i wiecej produkować nie wolno)!!! doprowadza do biedy.

    Odpowiedz
  • wiki(2011-03-23 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego? Za to mamy Unię. I najniższe płace w Europie oraz wielkie bezrobocie. To się nazywa demokracja! A kiedy będziemy oficjalnie kolonią w Europie. Na razie to jeszcze można nazwać unijną okupacją.

    Odpowiedz
  • leszek g.o(2011-03-23 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    sprowadzic z niemiec

    Odpowiedz
  • Olek(2011-03-23 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Spekulantów pod sąd! Na szubienicę z nimi! Za zmową spekulantów stoi PiS! Władza zrobi z nimi POrządek! Tusk własną piersią obroni naród przed zdradzieckimi spekulantami!

    Odpowiedz
  • Cieszmy sie(2011-03-23 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Mamy cena cukru najwyzsza w Europie,
    a w 2014 r. bedziemy miec najnizsze emerytury w calej Europie.

    Odpowiedz
  • Ceny przed likwidacją cukrowni(2011-03-23 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Cena detaliczna cukru to było 1,50 za kilogram. Cukrownie w hurcie sprzedawały po 90groszy i były rentowne.

    Z Polska ceną cukru nikt w Europie nie był w stanie konkurować. Pamietacie może słynny polski cukier kryształ o duzych przejrzystych ziarnach. Tylko niektóre cukrownie w Polsce coś takiego produkowały. I akurat te poszły do pospiesznej likwidacji.

    To się nazywa likwidacja realnej konkurencji. Nie ma bardziej spolegliwego narodu w UE jak my. Sami kładziemy głowy pod nóż.

    Odpowiedz
  • Willy(2011-03-23 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież cukru nie ma jedynie w soli. Mnie ta panika nie rusza, bo nie jest mi on do życia potrzebny. Polacy mają historyczną tendencję do magazynowania i spekulacji.

    Odpowiedz
  • Niepokorny(2011-03-23 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby powrót do historii ? już kiedyś używano podobnych porównań że, całemu złu w Polsce powojennej były winne siły imperialistyczne,spekulanci i żydzi. A jestem zdania że ceny cukru, paliw,karty płatnicze itd. itp. to nie wina jakiś tam mocy nieczystych tylko wina polityków, kolejnych i aktualnych Rządów i polityki prowadzonej przez wszystkie lata. Krótko mówiąc lobbingu,prywaty,układów i układzików,oddziaływań korporacyjnych przykładem (wojna o OFE ) i co najgorsze nieróbstwo.

    Odpowiedz
  • słodziak(2011-03-23 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zmowa cenowa handlowców?Może powinien wkroczyć prokurator?Co robi UOKiK??!Więcej jest podobnego cwaniactwa np: mięso wieprzowe- schab b/k. 17PLN/kg gdy cena żywca wieprzowego oscyluje wokół 3PLN/kg.
    Co robi rząd i minister rolnictwa w tej sprawie?!

    Odpowiedz
  • ZOFIA(2011-03-23 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie wykupujcie tego cukru i nie nabijacie ceny to wina narodu !! tak naprawdę cukru wcale dużo nie potrzeba w gospodarstwie domowym- to biała śmierć!! Ale zaraz wszystko będzie droższe.OPANUJCIE SIĘ!!

    Odpowiedz
  • Rofa(2011-03-23 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby się Polacy jak debile nie rzucali na cukier, nie byłoby takiej ceny, spekulanci utopili by masę kasy i odechciałoby się im takich eksperymentów. A tak widać, że Kwachu miał rację o owczym pędzie naszych debilnych rodaków bez rozumu. Sam tez nie słodzę więc mam w dupie ale boję się, że jeśli media powiedzą - brak soli i nie będzie ogórków małosolnych to nasi przeleją Bałtyk w słoiki. Masakra z tym tumańskim narodem.

    Odpowiedz
  • inka(2011-03-23 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    re 9 do cholery co chcesz od narodu??? czep sie rządu!!,by taki niespolegliwy ale już jest zakopany niestety

    Odpowiedz
  • poprawny(2011-03-23 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk jak zawsze plecie brednie, gdyby naprawdę chciał zdobić porządek
    ze spekulantami to by zrobił!! ma do tego odpowiednie narzędzia oraz tabuny
    urzędników [darmozjadów za bajeczne apanaże], a przede wszystkim jest od tego by chronić uczciwych obywateli przed złodziejami, patrz opłacane przez obywateli
    urzędy powołane do regulacji rynku. One stoją na straży interesów, tyle tylko
    że nie obywateli a kolesi spekulantów i złodziei. Takie są ciche wytyczne dla tych urzędów. Dlatego też jesteśmy rajem wolności dla spekulantów, oszustów i wszelkiej maści złodziei. A wystarczyło by tylko reagować natychmiast i zdecydowanie, nie czekać aby koleś miał czas
    się nakraść!!
    To że w tym kraju, partia tuska „UW’’ zamordowała produkcję rolniczą, to też ściśle realizowany plan likwidacji wszystkiego co polskie i konkurencyjne dla europy. Polska mogła by być samowystarczalnym rolniczo krajem, gdyby nie sabotaż. Tak jest realizowany plan partii tuska trzymania za mordy narodu. Popierajcie go dalej!!!

    Odpowiedz
  • kaz(2011-03-23 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli jest najdroższy to musi być najsłodszy?

    Odpowiedz
  • hg(2011-03-23 13:27) Zgłoś naruszenie 00

    DAĆ MEDALE BALCEROWICZOWI I INNYM, KTÓRZY POLIKWIDOWALI POLSKI PRZEMYSŁ.

    Odpowiedz
  • mm(2011-03-23 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    UE ZAKAZAŁA NASZYM ROLNIKOM UPRAWY BURAKÓW I PRODUKCJI CUKRU A TERAZ MU ZA TO PŁACIMY.
    zNOWU PRZEMADRZAŁA ADMINISTRACJA WEPCHŁA SWOJE ŁAPSKA W GOSPODARKĘ I TO SIE ŻLE KOŃCZY DLA KONSUMENTA.

    Odpowiedz
  • bulba -Casyno PO-land(2011-03-23 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    A z jakiego POwodu płacimy za cukier więcej jak Czesi Słowacy Niemcy?
    Dlaczego za gaz .prąd płacimy najwiecej w UE?

    Odpowiedz