Do specjalnej grupy zajmującej się tym projektem prezydent Dmitrij Miedwiediew powołał w sumie 27 finansistów, wśród których są także Brian T. Moynihan z Bank of America Corp., John Mack z Morgan Stanley, Josef Ackermann z Deutsche Bank i Stephen Schwarzman z Blackstone Group – powiedział Bloombergowi jeden z członków rady, który chciał pozostać anonimowy.

Rosja chce zmniejszyć swoją zależność od surowców naturalnych poprzez promocję innowacyjnych technologii, sprzedaż państwowych aktywów i utworzenie specjalnych funduszy, które miałyby przyciągać kapitał zagraniczny – ujawnił Miedwiediew w wywiadzie udzielonym pod koniec stycznia. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia jest zbudowanie prawnej i fizycznej infrastruktury, która umożliwiałaby napływ środków finansowych do stolicy Rosji.

Według rankingu centrów finansowych na świecie - Global Financial Centers Index opracowanego w 2009 roku przez londyńskie City – na liście 75 miast Moskwa zajmuje dopiero 68 miejsce.  Z wyjątkiem ośmiu Rosjan, wszyscy pozostali członkowie grupy doradców Kremla są obcokrajowcami. W tym gronie znaleźli się także szefowie globalnych firm audytorsko-doradczych KPMG, PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young – odpowiednio: Timothy Flynn, Dennis Nally i  James Turley.

Wśród Rosjan jest Aleksander Wołoszyn, były szef pracowników Kremla pod rządami b. prezydentów Borysa Jelcyna i Władimira Putina, który stanął na czele rządowej grupy roboczej w sprawie centrum finansowego w Moskwie.

Do kremlowskiej rady weszli także szefowie dwóch największych rosyjskich banków Sbierbanku i VTB Group – German Gref i Andriej Kostin oraz deputowany do Dumy, miliarder Sulejman Kerimow i szef banku inwestycyjnego Troika Dialog, Ruben Vardanian. W panelu jest także Ruben Aganbegjan, prezes największej rosyjskiej giełdy Micex, która w lutym przejęła pakiet kontrolny nad mniejszym rosyjskim parkietem RTS.  

Jedynymi kobietami w tym gronie są Galia Maor z izraelskiego Banku Leumi i Bella Zlatkis ze Sbierbanku, a jedynym Azjatą - Kenichi Watanabe  z Nomura Holdings, największego w Japonii domu maklerskiego.