Prywatyzacja Lotosu znowu się opóźnia. Trzy firmy poprosiły resort skarbu o przedłużenie terminu na składanie ofert wstępnych w sprawie kupna akcji Grupy Lotos do 29 kwietnia - powiedział w czwartek dziennikarzom minister skarbu Aleksander Grad.

Minister podkreślił, że akcjami wykazują zainteresowanie m.in. firmy zagraniczne. "Były zapytania ze strony rosyjskiej" - dodał. Pytany, czy uda się podjęć decyzję o wyborze inwestora na przełomie 2011 i 2012 r., powiedział: "wszystko zależy od ofert wstępnych".

Inwestorzy mogą składać odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie kupna akcji Grupy Lotos, stanowiących ok. 53 proc. kapitału zakładowego do 29 kwietnia. Resort skarbu wydłużył ten termin z 18 marca.

MSP ma poinformować do 13 maja o swojej decyzji w sprawie rozpatrzenia złożonych przez inwestorów odpowiedzi.

MSP zaprosiło pod koniec października ub.r. inwestorów do negocjacji w sprawie kupna akcji Grupy Lotos. Zaproszenie skierowano głównie do tych podmiotów, które prowadzą działalność w sektorze górnictwa ropy naftowej.

Grupa Lotos jest drugim po PKN Orlen producentem paliwa w kraju. Skarb Państwa posiada pakiet kontrolny gdańskiej spółki; jest właścicielem 53 proc. akcji.