Francuski koncern wykupi 50,4 proc. udziałów, należących do rodziny Bulgari, a następnie planuje odkupić wszystkie pozostałe akcje spółki po 12,25 euro za jeden papier, czyli z premią w wysokości 60 proc. Notowania Bulgari na giełdzie w Mediolanie zostały zawieszone po tym, jak podskoczyły w poniedziałek aż o 58 proc.!

Francesco Trapani, obecny szef włoskiej firmy uważa, że włączenie spółki do LVMH wzmocni rozwój Bulgari na międzynarodowych rynkach. On sam wejdzie w skład komitetu wykonawczego francuskiego koncernu oraz zastąpi Phiilippe’a Pascala na stanowisku szefa ds. zegarków i wyrobów jubilerskich francuskiego koncernu - relacjonuje agencja Bloomberg

Na początku lutego LVMH poinformował o rekordowych obrotach za 2010 rok, wszystkie segmenty koncernu odnotowały wzrost dwucyfrowy. Gospodarcze odrodzenie na kluczowych rynkach, jak np. Chiny, przyczyniły się do zwiększenie przychodów koncernu o 19 proc. do 20,3 mld euro.

Bloomberg podkreśla, że Bernard Arnault buduje imperium LVMH przejmując kolejno znane marki. Decyzja w sprawie Bulgari zamyka dla Arnault wyjątkowo burzliwy tydzień. Z Christiana Diora, znanego domu mody, usunął on projektanta Johna Galliano za antysemickie i rasistowskie wypowiedzi.